pred rokom

Narastajúce prípady koronavírusu v USA

shutterstock_1723318165

Chystajú sa Spojené štáty americké robiť ďalšie zásadné opatrenia?

Absolútna správa:

Ekonomika by pravdepodobne mala mať určité následky, pretože niektoré štáty USA znovu ukladajú obmedzenia týkajúce sa koronavírusu, ale zavedenie ďalšieho celoštátneho odstavenia by bolo „veľkou chybou“, uviedol dnes ekonomický poradca Bieleho domu, Larry Kudlow. Dodal, že nevidel žiadne náznaky o tzv. dvojnásobnej recesii, ako to niektorí finanční analytici naznačujú, kvôli tomu, že viac štátov uvádza rekordný počet nových nakazených. V utorok USA potvrdili prípady, ktoré dosiahli už 3 milióny. „Zatiaľ to tak nevidím,“ povedal Kudlow novinárom v Bielom dome a odvolával sa na akýkoľvek hospodársky pokles, nakoľko niektoré z najľudnatejších štátov v krajine, ako sú Florida, Texas a Kalifornia, zaznamenali prudký nárast prípadov a uložili rôzne opatrenia zamerané na zmiernenie prepuknutia choroby. „Skutočne by to bola veľká chyba,“ povedal v samostatnom rozhovore pre televíznu sieť. „Urobiť krok ako ďalšie vypnutie ... by spôsobilo viac škody ako úžitku.“

Investori zarobili na:

Spoločnosti Kohl´s Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 9,41 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -65,61 %). Spoločnosť prevádzkuje reťazec obchodných domov, kde sa nachádzajú odevy, obuv a doplnky pre ženy, mužov a deti. Akcie vzrástli potom, ako analytici Bank of America odporučili silný nákup tejto akcie.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Financovanie obchodov s cennými papiermi v Číne môže byť realizované iba sprostredkovaním, uviedla CSRC. Jednotlivci alebo inštitúcie nesmú poskytovať pôžičky na dodatočné vyrovnanie, pokiaľ nezískajú regulačné schválenia. Japonský obchodný dom Itochu Corp dnes vyhlásil ponuku na 5,5 miliárd dolárov na zvyšok kúpy obchodu so zmiešaným tovarom FamilyMart Co., snažiac sa získať úplnú kontrolu nad podnikom, ktorý čelí pomalému rastu a veľkej konkurencii. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,62 %, Nikkei -0,78 %, Hang Seng: +0,59 %.

HSBC a Nokia dnes stiahli európske akcie nižšie, nakoľko sa zdá, že prudký nárast prípadov koronavírusu ohrozuje oživenie globálnej ekonomiky, zatiaľ čo britský plán čeliť kríze nezamestnanosti tlmil pokles londýnskych domácich akcií. Európsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux vzrástol o 5,1% po tom, čo uviedol, že zaznamenal menšiu stratu, ako sa pôvodne predpokladalo v druhom štvrťroku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,07 %, CAC 40 -1,24 %, DAX -0,97 %.

Rafinérska spoločnosť Irving Oil prepustí 6% svojej globálnej pracovnej sily kvôli ekonomickým výzvam spôsobeným pandémiou koronavírusu. Prepúšťanie ovplyvní 250 pracovníkov vo všetkých prevádzkach v Kanade, Spojených štátoch, Írsku a Spojenom kráľovstve. Počet potvrdených prípadov v USA presiahol 3 milióny. Kalifornia, Havaj, Idaho, Missouri, Montana, Oklahoma a Texas prekonali svoje predchádzajúce denné rekordné maximá pre nové infekcie. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,69 %, S&P 500 +0,66 %, NASDAQ +1,44 %.

Prečítané: 610x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1658501791
pred 8 hodinami

Globálne trhy zažili výrazný vypredaj

shutterstock_1412624405
pred dňom

Goldman Sachs očakáva rýchlejšie kroky Fedu

shutterstock_2006615303
pred 2 dňami

Podľa Panettu ECB nesmie prehnane reagovať na infláciu

shutterstock_1674147205
pred 3 dňami

Joe Biden čelí tlaku na zastavenie rastúcich cien pohonných hmôt

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.