pred 2 rokmi

Neistá budúcnosť

shutterstock_546595348

Donald Trump má čeliť rôznym obvineniam po odchode z Bieleho domu.

Absolútna správa:

Po neúspechu v právnej snahe zvrátiť svoju volebnú prehru 3. novembra s demokratom Joeom Bidenom, ktorý v pondelok oficiálne vyhral hlasovanie volebného kolégia jednotlivých štátov, ktoré formálne určuje americké predsedníctvo, Trump 20. januára opäť vstúpi do súkromného života s radom príležitostí a hrozieb. Zahŕňajú ďalšiu kandidatúru do Bieleho domu v roku 2024 alebo nové mediálne aktivity. Zahmlievajú ich však potenciálne právne riziká a obchodné výzvy. Pred nástupom do funkcie čelí rade občianskoprávnych a trestnoprávnych žalôb týkajúcich sa podnikania jeho rodiny a jeho aktivít, ktoré by sa mohli urýchliť, keď stratí zákonnú ochranu poskytovanú obyvateľovi Oválnej pracovne. Trump, ktorý odmietol priznať svoju volebnú porážku a naďalej podáva nepodložené tvrdenia o rozsiahlom podvode s voličmi, spojencom oznámil, že zvažuje ďalšiu ponuku Bieleho domu. Dokonca už hovoril o tom, že sa nezúčastní Bidenovej inaugurácie a že v ten deň ohlási svoju kandidatúru do roku 2024, čo by mu umožnilo pokračovať v agresívnych zhromaždeniach, na ktorých prosperoval v rokoch 2016 a 2020.

Investori zarobili na

Spoločnosti Wynn Resorts, Limited, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,10 % (výkonnosť za 5 rokov: +84,86 %). Spoločnosť vlastní a prevádzkuje luxusné hotely a letoviská kasín v Las Vegas, Nevade, Macau a Číne.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína v pondelok varovala svojich internetových gigantov, že nebude tolerovať monopolné praktiky, nakoľko udelila pokuty napr. Alibaba Group a Tencent Holdings. Je to vôbec prvýkrát, čo Peking pokutoval každú internetovú spoločnosť za porušenie antimonopolného zákona z roku 2008 tým, že neboli riadne nahlásené dohody o protimonopolnej previerke. Čínska ľudová banka (PBOC) uviedla, že finančným inštitúciám poskytla jednoročné pôžičky na strednodobé pôžičky v hodnote 145 miliárd dolárov, aby udržala primerane dostatočnú likviditu bankového systému. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,21 %, Hang Seng -0,69 %, Nikkei 225 -0,17 %.

V Londýne bol identifikovaný nový variant koronavírusu, ktorý mohol čiastočne prispieť k zvýšeniu miery infekcie, čo prinútilo vládu presadiť najvyššiu úroveň obmedzení v meste. Talianske médiá informovali, že vláda môže rozhodnúť o čiastočnom blokovaní krajiny od 24. decembra do 2. januára, zatiaľ čo vo Francúzsku sa počet ľudí hospitalizovaných pre COVID-19 zvýšil už tretí deň po sebe. Európska únia do januára pravdepodobne schváli vakcínu COVID-19. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,50 %, CAC 40 +0,04 %, DAX +1,06 %.

Spoločnosť Apple, Inc. uviedla, že plánuje v prvej polovici roku 2021 zvýšiť produkciu iPhone-ov o 30%. Americká ministerka zahraničných vecí Nancy Pelosiová pozvala najvyšších vedúcich predstaviteľov Kongresu, aby sa stretli v snahe dokončiť masívnu dohodu o vládnych výdavkoch a dosiahnuť dohodu o novom balíku stimulov. Očakáva sa, že nedávne zavedenie vakcíny proti koronavírusom zlepší výhľad centrálnej banky na rok 2021. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,14 %, S&P 500 +1,18 %, NASDAQ +1,25 %.

Prečítané: 1098x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred hodinou

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.