pred 3 rokmi

Nezamestnanosť v USA

shutterstock_1232491330 (1)

Nové čísla v počte žiadosti o podporu v nezamestnanosti v USA.

Absolútna správa:

Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti, klesol za týždeň končiaci 3. júla na 1,314 miliónov, uviedlo dnes americké ministerstvo práce. Počet bol nižší ako predpovede na 1,375 milióna a oproti 1,413 milióna v predchádzajúcom týždni, čo bolo tiež revidované nižšie. Toto označilo 16. priamy týždeň, v ktorom počiatočné nároky zostali nad 1 miliónom, ale 14. týždeň sa posunuli nižšie. Úroveň nových prepúšťaní zostáva naďalej zvýšená a nedávny nárast infekcií Covid-19 donútil niektoré štáty, aby zrušili svoje plány na opätovné otvorenie. „Bohužiaľ neočakávame, že v dohľadnej dobe dôjde k významnému poklesu z týchto obrovských čísel,“ uviedli analytici ING v prieskume.

Investori zarobili na:

Spoločnosti F5 Networks, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 7,94 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +25,54 %). Spoločnosť poskytuje integrované riešenia na správu internetového prenosu navrhnuté tak, aby zlepšili dostupnosť a výkonnosť internetových serverov. Softvérové ​​riešenia spoločnosti spravujú, kontrolujú a optimalizujú internetový prenos a obsah.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Investori na prudko rastúcom akciovom trhu v Číne sa čoraz viac obracajú na Hongkong kvôli výhodným obchodom, napr. vychádzajú z investičného boomu na pozadí rozsiahlych zoznamov technológií. Podnikateľská nálada vzrástla napriek údajom, ktoré ukazujú, že čínske vstupné ceny v továrni v júny klesli piaty priamy mesiac, pretože pandémia výrazne ovplyvňovala priemyselný dopyt. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,40 %, Nikkei +0,40 %, Hang Seng +0,31 %.

Akcie kótované vo Frankfurte prekonali svojich európskych rovesníkov s 0,9% -ným skokom, keďže údaje ukazujú, že nemecký vývoz sa v máji zotavil, čo bolo vyvolané zrušením blokovacích opatrení. Analytici, ktorí predpovedajú spoločnosti kótované na STOXX 600, zaznamenajú podľa údajov Refinitivu pokles zisku takmer o 54%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,76 %, CAC 40 -1,21 %, DAX -0,04 %.

S&P 500 a Dow dnes poklesli, pretože investori sa obávali ďalšieho kola prerušenia činnosti ekonomiky, aby sa zabránilo prudkému nárastu prípadov koronavírusu. Spojené štáty zaznamenali v stredu viac ako 60 000 nových infekcií COVID-19 a stanovili jednodňový globálny rekord, zatiaľ čo na Floride a Texase sa zaznamenalo rekordné zvýšenie počtu úmrtí. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -1,38 %, S&P 500 -0,59 %, NASDAQ +0,53 %.

Prečítané: 1220x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.