pred 3 rokmi

Nový smer politiky Fedu môže nahrať stablecoinom

igal-ness-9wY2ofzQ9Us-unsplash

Šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell dal vo svojom prejave počas každoročného stretnutia centrálnych bankárov najavo, že Federálny rezervný systém sa uvoľnenej menovej politiky nebojí. To môže hrať do karát digitálnym menám.

Podľa analytikov, ktorí sa pohybujú v kryptomenovom svete, otvoril Jerome Powell dvere k vzniku úplne nového menového systému, ktorý môže existovať mimo ten, ktorý poznáme dnes. Záležať bude predovšetkým na tom, ako a či sa takzvané stablecoiny dokážu vymaniť z vplyvu štandardného bankového systému. Ideálnym modelom by bolo odpútanie stablecoinov od klasických mien, na ktoré teraz bývajú naviazané.

Národné meny totiž nebudú schopné garantovať hodnotu stablecoinov práve z toho dôvodu, že sú riadené centrálnymi bankami, ktoré sa však vydali na cestu extrémne uvoľnenej menovej politiky, ktorá následne vedie k oslabovaniu meny, a teda aj stablecoinov. Aby si stablecoin dokázal svoju stabilitu zachovať, experti navrhujú vytvoriť ekonomiku založenú na programovateľných peniazoch, ktoré okrem iného zdemokratizujú finančný a platobný systém a sprístupní ho širokým masám obyvateľstva. V konečnom dôsledku by tak vraj banky stratili zmysel svojej existencie, čo by okrem iného mohlo priniesť značnú úsporu transakčných nákladov.

Prečítané: 1593x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.