pred 3 rokmi

Nový smer politiky Fedu môže nahrať stablecoinom

igal-ness-9wY2ofzQ9Us-unsplash

Šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell dal vo svojom prejave počas každoročného stretnutia centrálnych bankárov najavo, že Federálny rezervný systém sa uvoľnenej menovej politiky nebojí. To môže hrať do karát digitálnym menám.

Podľa analytikov, ktorí sa pohybujú v kryptomenovom svete, otvoril Jerome Powell dvere k vzniku úplne nového menového systému, ktorý môže existovať mimo ten, ktorý poznáme dnes. Záležať bude predovšetkým na tom, ako a či sa takzvané stablecoiny dokážu vymaniť z vplyvu štandardného bankového systému. Ideálnym modelom by bolo odpútanie stablecoinov od klasických mien, na ktoré teraz bývajú naviazané.

Národné meny totiž nebudú schopné garantovať hodnotu stablecoinov práve z toho dôvodu, že sú riadené centrálnymi bankami, ktoré sa však vydali na cestu extrémne uvoľnenej menovej politiky, ktorá následne vedie k oslabovaniu meny, a teda aj stablecoinov. Aby si stablecoin dokázal svoju stabilitu zachovať, experti navrhujú vytvoriť ekonomiku založenú na programovateľných peniazoch, ktoré okrem iného zdemokratizujú finančný a platobný systém a sprístupní ho širokým masám obyvateľstva. V konečnom dôsledku by tak vraj banky stratili zmysel svojej existencie, čo by okrem iného mohlo priniesť značnú úsporu transakčných nákladov.

Prečítané: 1330x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.