pred 6 mesiacmi

Obchodníci čakajú na zápisnicu Federálneho rezervného systému

FX pro

Jednou z hlavných tém dnešného diania bola Nvidia pre jej zverejnenie kvartálnych výsledkov. Tento mesiac sa označuje ako najlepší od júla 2022.

Absolútna správa:

Výnosy štátnych dlhopisov klesli spolu s dolárom. Index S&P 500 zastavil päťdňový nárast na technicky "prekúpených" úrovniach. Keďže výsledková sezóna sa končí, otázky o udržateľnosti rastu, ktoré viedli "veľkú sedmičku“, pričom sa očakáva, že spoločnosť Nvidia oznámila nárast tržieb a zisku. Upozornenie je, že po viac ako trojnásobnom náraste v tomto roku, majú teraz akcie len malý priestor na chyby. Hedžové fondy držia svoje najkoncentrovanejšie pozície v amerických akciách viac ako kedykoľvek za posledných 22 rokov, podľa najnovších údajov. Tieto údaje vytvárajú obraz trhu, ktorý rýchlo získava späť svoje nadšenie pre ziskové a stabilné technologické akcie, keďže hospodársky rast na konci roka slabne. Obchodníci tiež očakávali zápisnicu z posledného Federálneho otvoreného Market Committee, aby získali indície o politike centrálnej banky a ďalších krokoch. Od tohto zasadnutia sa finančné podmienky uvoľnili a je možné, že niekoľko členov FOMC sa bude nakláňať k jastrabím trhom.  Pre investorov, ktorí si ukladajú rekordné sumy v hotovosti, majú americkí správcovia dlhopisov, ktorí dohliada na celkovú sumu 2,5 bilióna USD, malú radu: Je čas, aby ste tieto peniaze použili. Na inom mieste ropa znížila dvojdňový nárast, ktorý bol spôsobený špekuláciami, že OPEC+ sa na zasadnutí rozhodne prehĺbiť znižovanie dodávok tento víkend.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Reserve Bank of Australia v novembri zvýšila svoju peňažnú sadzbu o 25 bázických bodov na 4,35 % po tom, ako ju na predchádzajúcich štyroch zasadnutiach ponechala na úrovni 4,1 %, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Index podnikateľskej dôvery RMB/BER v Juhoafrickej republike sa vo štvrtom štvrťroku 2023 znížil na 31 z 33 v predchádzajúcom trojmesačnom období, čím sa posunul ďalej do pesimistického teritória.

EU: Počet registrácií osobných automobilov v Európskej únii vzrástol v októbri 2023 medziročne o 14,6 % na 855,5 tis. kusov, čo predstavuje 15. mesiac nárastu za sebou, ktorý čiastočne podporil veľký skok v predaji plne elektrických automobilov. Bank of England na svojom novembrovom zasadaní už druhýkrát za sebou ponechala svoju základnú úrokovú sadzbu na 15-ročnom maxime 5,25 %, keďže tvorcovia politiky vyhodnocujú nedávne náznaky spomalenia hospodárskeho rastu v Spojenom kráľovstve a zároveň sa boria s pretrvávajúcim problémom tvrdohlavo vysokej inflácie.

Amerika: Index spotrebiteľských cien v Kanade sa v októbri 2023 medzimesačne zvýšil o 0,1 %, v súlade s trhovými prognózami a po septembrovom poklese o 0,1 %. Medziročná miera inflácie v Kanade v októbri 2023 klesla na 3,1 % z 3,8 % v predchádzajúcom mesiaci, čo je mierne pod trhovými očakávaniami na úrovni 3,2 %. Predaj domov v predchádzajúcom vlastníctve v Spojených štátoch sa v októbri 2023 medzimesačne prepadol o 4,1 % na sezónne upravenú ročnú úroveň 3,79 milióna jednotiek, čo je najnižšia úroveň od augusta 2010 a pod úrovňou prognóz 3,9 milióna.

Prečítané: 391x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred dňom

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred 2 dňami

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 3 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 4 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.