pred 2 rokmi

Od silnejšej batérie k elektrickým lietadlám

shutterstock_768998653

Tesla plánuje vyrábať batérie s 50% vyššou hustotou energie.

Absolútna správa:

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Inc Elon Musk uviedol, že americký výrobca automobilov bude schopný za tri až štyri roky vyrábať batérie s 50% vyššou hustotou energie, čo by mohlo odštartovať výrobu elektrických lietadiel. Vedci tvrdia, že hustota energie „2170“ batérií Panasonic používaných v Teslovom modeli 3 je okolo 260 Wh / kg, čo znamená 50% skok zo súčasnej hustoty energie, ktorá je kľúčom k dosiahnutiu dlhšieho dojazdu. Musk minulý rok uviedol, že na fungovanie elektrického letu je potrebné zvýšiť energetickú hustotu batérií na vyše 400 Wh / kg, čo je prahová hodnota, ktorá sa môže dosiahnuť za päť rokov. Výrobca elektrických automobilov tiež ukázal obraz, kde je niekoľko bodiek zoskupených do líniových formácií, čo vyvoláva špekulácie medzi médiami a fanúšikmi o tom, čo na udalosti  ,,Dni batérií “odhalí. Juhokórejský odborník na batérie Park Chul-wan povedal, že obraz môže naznačovať „kremíkovú anódu pre kremíkovú nanometriu“, čo je prielomová technológia, ktorá môže potenciálne výrazne zvýšiť hustotu energie aj životnosť batérie. Tesla tiež spolupracuje s čínskou spoločnosťou Contemporary Amperex Technology Ltd  na zavedení novej nízko-nákladovej batérie s dlhou životnosťou v sedane Model 3 v Číne koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho roka, pričom kapacita batéria by mala byť až do milión kilometrov používania.  Spoločnosť Tesla uviedla, že podujatie ,,Deň batérií´´ sa uskutoční v ten istý deň ako jej výročná schôdza akcionárov 22. septembra 2020, pričom dodala. že len veľmi obmedzený počet akcionárov sa bude môcť zúčastniť obidvoch udalostí z dôvodu obmedzení súvisiacich s pandémiou.

Investori zarobili na:

Spoločnosti The Gap Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 10,45 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -45,16 %). The Gap, Inc. je medzinárodný špecializovaný maloobchod. Spoločnosť predáva pánske, dámske a detské odevy, doplnky a výrobky osobnej starostlivosti. Gap prevádzkuje obchody v USA, Kanade, Veľkej Británii, Francúzsku, Írsku a Japonsku..

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Najvyšší americkí a čínski obchodní úradníci opätovne potvrdili svoj záväzok uzavrieť obchodnú dohodu fázy 1, ktorá spôsobila, že Čína zaostáva vo svojich záväzkoch nakupovať americké výrobky. Sľub sa uskutočnil telefonickým hovorom medzi obchodným zástupcom USA Robertom Lighthizerom, ministrom financií USA Stevenom Mnuchinom a čínskym vicepremiérom Liuom He  ich prvým formálnym dialógom od začiatku mája  vzhľadom na obavy, že dohoda by mohla byť neistá z dôvodu zhoršenia americko-čínskej väzby. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,13 %, Hang Seng -0,26 %, Nikkei 225 +1,35 %.

Taliansky minister zahraničných vecí Luigi Di Maio po stretnutí s najvyšším čínskym diplomatom v Ríme uviedol, že diskutovali o tom, ako obnoviť základné hospodárske partnerstvá, a Peking označil za jedného z hlavných rímskych ekonomických partnerov. Spoločnosť General Dynamics Corp v rámci jeho spoločného podniku so španielskym dodávateľom obrany Santa Bárbara Sistemas získali od španielského ministerstva obrany kontrakt v hodnote 870 miliónov dolárov pre bojové vozidlá. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,06 %, CAC 40 +0,01 %, DAX -0,04 %.

Miliardár Bill Gates so svojou firmou Kymeta je vedúcou spoločnosťou v oblasti satelitných antén, ktorá nedávno investovala 78 miliónov dolárov. Informoval o tom prezident spoločnosti Reuters.  Predaj nových domov v USA vzrástol o 13,9% na sezónne očistenú ročnú mieru 901 000 kusov, čo je najvyššia úroveň od decembra 2006. Predaj nových domov sa počíta pri podpise zmluvy, čo z nich robí vedúceho ukazovateľa trhu s nehnuteľnosťami. Júnové predajné tempo bolo revidované smerom nahor na 791 000 kusov z predtým nahlásených 776 000 kusov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,21 %, S&P 500 +0,31 %, NASDAQ +0,76 %.

Erik Kašuba, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 870x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred hodinou

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.