pred týždňom

Prezidentská debata USA

shutterstock_1159933525

Donald Trump sa odmieta zúčastniť ďalšej prezidentskej debaty.

Absolútna správa:

Prezident Donald Trump vo štvrtok odmietol plány svojej budúcej debaty s demokratickým rivalom Joe Bidenom, ktorá mala byť vo virtuálnej forme pre ochranu pred šírením COVID-19. Sťažoval sa, že jeho mikrofón môže byť prerušený a jeho kampaň navrhla odložiť debatu, ktorá sa mala uskutočniť 15.10., o jeden týždeň. Trump, ktorého v pondelok prepustili po troch dňoch hospitalizácie z dôvodu COVID-19, označil zmenu formátu, ktorú ohlásila nestranícka komisia zodpovedná za debaty, za neprijateľnú. Keď sa voľby 3. novembra rýchlo blížia, Trump tiež uviedol, že chce okamžite pokračovať v podporovaní kampane, aj keď sa naďalej lieči. "Nebudem strácať čas virtuálnou debatou. To nie je presne to, aká by mala byť pravá debata, sedíte za počítačom a vediete debatu - je to smiešne, a potom vás prerušia, kedykoľvek budú chcieť,“ uviedol Trump vo štvrtok v telefonickom rozhovore pre Fox Business. Viceprezident Mike Pence a kandidátka na demokratickú viceprezidentku, senátorka Kamala Harris, sa v stredu večer zapojili do debaty, ktorá bola oveľa usporiadanejšia ako prvé stretnutie Trump-Biden. Trump čelil ostrej kritike zo strany Bidena a Harrisa za reakciu jeho vlády na pandémiu, ktorá zabila viac ako 210 000 Američanov - viac ako v ktorejkoľvek inej krajine - a vyhodila milióny ľudí z práce.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Occidental Petroleum Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 8,75 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -84,90 %). Spoločnosť spracováva, skladuje, a obchoduje ropu, zemný plyn, NGL, kondenzát a oxid uhličitý (CO2).

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonské akcie sa dnes uzavreli vyššie, po pozitívnom zasadnutí Wall Street, nakoľko nádeje na čiastočnú dohodu o stimule pre koronavírus v USA zvýšili sentiment investorov. Centrálna banka Južnej Kórey uviedla, že súhlasila s obnovením dohody o menovom swape s Čínou. Podrobnosti vrátane obdobia predĺženia a rozsahu budú zverejnené neskôr. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 - closed, Hang Seng -0,20 %, Nikkei 225 +0,96 %.

Danske Bank plánuje znížiť počet pracovných miest o 1 600 pracovníkov behom budúcich 6-12 mesiacov. Vo Veľkej Británii bolo zaznamenaných viac ako 17 540 nových denných prípadov, zatiaľ čo nemocnice v parížskom regióne prešli do núdzového režimu. Španielska spoločnosť Telefonica získala takmer 3% po tom, čo agentúra Reuters uviedla, že je v záverečnej fáze rokovania o dohode o vybudovaní siete s optickými vláknami v Nemecku v hodnote zhruba 5 miliárd eur. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,69 %, CAC 40 +0,61 %, DAX +0,88 %.

Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti, sa minulý týždeň znížil na postpandemické minimum 840 000 , zostal však na úrovniach naznačujúcich, že oživenie na trhu práce stráca dynamiku, nakoľko pandémia koronavírusu pretrváva. International Business Machines vzrástol o 5,4% po tom, čo uviedol, že sa rozdeľuje na dve verejné spoločnosti, čím zavŕšili svoje dlhoročné úsilie o diverzifikáciu od svojich starších firiem, aby sa mohli viac zamerať na cloudové výpočty s vysokou maržou. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,43 %, S&P 500 +0,73 %, NASDAQ +0,50 %.

Prečítané: 185x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1469094560
pred 4 hodinami

Biely dom chce dohodu o fiškálnom stimule do 48 hodín

shutterstock_724340023
pred dňom

Google má problém

shutterstock_1182230170
pred 2 dňami

Powell o digitálnej mene

shutterstock_1280194177
pred 6 dňami

Nezamestnanosť USA

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.