pred 2 mesiacmi

Rast v technologickom sektore spomalil

shutterstock_112821256

Ovplyvňujú ekonomiku pretrvávajúce obavy vyplývajúce z Covidu-19?

Absolútna správa:

Rast v technologickom sektore  nakrátko spomalil a tak isto aj nárast akcií technologických spoločností v USA, čím sa odhalili pretrvávajúce obavy, či ekonomika dokáže fungovať aj pri nižších stimuloch a pri rastúcom výskyte prípadov nakazených koronavírusom. Kým sa S&P 500 vyšplhalo na ďalšie historické maximum, Nasdaq 100 odmietol ďalší nárast, pretože Amazon.com sa prepadol. V pondelok sa ku komentárom a ekonomickým ukazovateľom pridali pondelkové vyjadrenia prezidenta Fedu z Atlanty Raphaela Bostica, ktoré obchodníci analyzujú kvôli ďalšiemu kroku Federálnej rezervnej banky. S akciami na úrovni rekordov alebo blízko nich a pri mimoriadnych stimulačných opatreniach Bostic uviedol, že ďalší silný mesiac alebo dva s nárastom zamestnanosti by mali centrálnu banku presvedčiť k obmedzeniu nákupov aktív a Fed by mal reagovať rýchlejšie ako v minulosti. Údaje o cenách v USA koncom tohto týždňa budú tiež pozorne sledované po tom, ako piatková správa o zamestnaní vzbudila obavy, že uvoľnenie sa začalo skoro. Šírenie vysoko nákazlivej delty v kútoch sveta zároveň vyvolalo obavy, že by sa mohlo oživenie z pandémie vykoľajiť. Nové prípady koronavírusu v USA vzrástli na najvyššiu týždennú úroveň od začiatku februára, pričom úmrtnosť vzrástla najviac od decembra.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Nucor Corporation., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,58 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +114,81 %). Spoločnosť Nucor Corporation vyrába výrobky z ocele. Medzi produkty spoločnosti patrí uhlíková oceľ, oceľové spoje, oceľové paluby, oceľ dokončená za studena, oceľové brúsne gule, výrobky z oceľových ložísk a systémy kovových budov. Nucor taktiež sprostredkúva železné a neželezné kovy, surové železo, HBI a DRI, spracováva železo.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonský prebytok bežného účtu v júni 2021 prudko vzrástol medziročne na 905,1 miliardy JPY z minuločných 148,3 miliárd JPY a prekonal očakávania trhu, ktoré počítali s prebytkom 779,8 miliardy JPY. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,16 %, Hang Seng +1,23 %, Nikkei 225 +0,24 %.

Ukazovateľ ekonomického sentimentu ZEW pre Nemecko klesol v auguste 2021 o 22,9 bodu na 40,4 bodu, čo je najnižšia úroveň od novembra a hlboko pod očakávaniami trhu, ktorý počítal s 56,7 bodmi . Bol to tretí mesačný pokles dôvery investorov po tom, čo dosiahol najvyššiu úroveň za dve desaťročia v máji. Miera inflácie v Českej republike sa v júli zvýšila na 3,40% oproti minulému mesiacu kde bola inflácia na úrovni 2,80% a prekonala očakávania trhu ktoré počítali s 2,7% infláciou. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,26 %, CAC 40 +0,10 %, DAX +0,16 %.

Index optimizmu drobného podnikania NFIB v USA v júli 2021 klesol o 2,8 bodu na 99,7 z 8-mesačného maxima, ktoré bolo namerané v júni na úrovni 102,5 bodu. Šesť z 10 zložiek indexu kleslo, tri sa zlepšili a jedna zostala nezmenená. Majitelia malých firiem strácajú dôveru v silu ekonomiky a očakávajú spomalenie tvorby pracovných miest. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,46 %, S&P 500 +0,10 %, NASDAQ -0,49 %.

Prečítané: 331x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2040704237
pred 14 hodinami

Podľa Powella je Fed na ceste k taperingu a inflácia spomalí

shutterstock_618852455
pred dňom

USA a európske krajiny dosiahli dohodu o ukončení sporu o digitálne dane

shutterstock_1882432147
pred 2 dňami

Bitcoin dosiahol nové historické maximum

shutterstock_1877604430
pred 3 dňami

Tisíce nezaočkovaných pracovníkov v USA čelia potenciálnej strate zamestnania

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.