pred mesiacom

Riziková prémia prudko klesla

Shutterstock -FX

Akcie znížili straty po tom, čo údaje ukázali neočakávaný pokles inflačných očakávaní, čo podporilo vyhliadky na to, že Fed na budúci mesiac pozastaví zvyšovanie sadzieb.

Absolútna správa:

Americký analytici očakávajú, že ceny budú v priebehu roka 2023 rásť tempom 3,3 % budúci rok, čo je pokles oproti júlovým očakávaniam na úrovni 3,4 %. Stratégovia odhadujú, že štátne pokladničné poukážky sú na ceste k rekordnému ročnému prílevu, keďže investori sa naháňajú za jednými z najvyšších výnosov za posledné mesiace. Peňažné fondy prilákali 20,5 mld. USD do dlhopisov v týždni do 9. augusta, v poznámke s odvolaním sa na údaje spoločnosti EPFR Global. Americké akcie medzitým zaznamenali prvý odlev za posledné tri týždne vo výške 1,6 miliardy USD. Akciová riziková prémia meria rozdiel medzi výnosom zo zisku z indexu S&P 500 a aktuálnym výnosom z 10-ročných štátnych dlhopisov. Čím je riziková prémia vyššia, tým sú akcie atraktívnejšie v porovnaní s dlhopismi. Tento ukazovateľ, ktorý sa v posledných rokoch počas väčšiny tohto roka prudko klesala, práve klesla na najnižšiu úroveň za posledných 20 rokov, čo naznačuje, že akcie sú v porovnaní s dlhopismi výrazne nadhodnotené. Libra rástla spolu s výnosmi britských dlhopisov na základe údajov podľa ktorých britská ekonomika dosiahla najsilnejší štvrťročný rast za viac ako rok, čo je prekvapujúci prejav odolnosti, ktorý udrží tlak na Bank of England, aby zvýšila sadzby ďalej.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Čínske banky poskytli v júli 2023 nové úvery v jüanoch v objeme 345,9 mld. CNY, čo je najmenej od novembra 2009 a výrazne pod trhovými prognózami 800 mld. Táto hodnota je tiež oveľa nižšia ako 679 miliárd CNY rok predtým a 3,05 bilióna CNY v júni, po rekordných 15,73 bilióna CNY úverov v prvom polroku.

EU: Britská ekonomika v druhom štvrťroku 2023 medziročne vzrástla o 0,4 % po 0,2-% náraste v prvých troch mesiacoch roka a podľa predbežných odhadov prekonala prognózy 0,2-% rastu. Priemyselná výroba v Spojenom kráľovstve sa v júni 2023 medzimesačne zvýšila o 1,8 %, čím sa zotavila z 0,6-percentného poklesu v predchádzajúcom mesiaci a výrazne prekonala trhové očakávania 0,1-percentného rastu.

USA: Ceny výrobcov v USA v júli 2023 medzimesačne vzrástli o 0,3 %, čo je najväčší nárast od januára a viac, ako sa na trhu predpokladalo, a to o 0,2 %. Ročná miera inflácie v Brazílii v júli 2023 vyskočila na 3,99 %, čím sa prudko odrazila od takmer trojročného minima 3,16 % v predchádzajúcom mesiaci a výrazne prekonala trhové očakávania na úrovni 3,93 %, čím sa posunula nad cieľ BCB na úrovni 3,25 %.

Prečítané: 279x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.