pred 3 rokmi

Rolls-Royce skúma možnosti získania ďalšieho kapitálu

shutterstock_221668924

Rolls-Royce Holdings, britský výrobca prúdových motorov, skúma možnosti získania dodatočných finančných prostriedkov, ktoré by pomohli spoločnosti ustáť pokles v leteckom priemysle.

Absolútna správa:

Londýnska spoločnosť je v počiatočnom štádiu preskúmania rôznych možností na posilnenie svojej súvahy. Rolls-Royce skúma možnosti vrátane predaja akcií a odpredaja majetku. Podľa neoficiálnych informácií by spoločnosť mohla získať asi 1,5 miliardy libier (1,9 miliardy dolárov) až 2 miliardy libier, ak sa rozhodne pre dodatočnú emisiu akcií. Aj keď Rolls-Royce nemá žiadny problém s likviditou, trh s diaľkovými lietadlami, v ktorom pôsobí, by sa mal podľa Medzinárodného združenia leteckých dopravcov zotaviť z aktuálnej krízy najskôr v roku 2023. Približne polovica príjmov spoločnosti pochádza z jej podnikania v oblasti civilného letectva. Ponuré vyhliadky odvetvia viedli spoločnosť S&P Global Ratings k degradovaniu úverového ratingu Rolls-Royce, čo môže zvýšiť náklady spoločnosti na pôžičky. Spoločnosť navyše v júni oznámila plán na prepustenie 3 000 zamestnancov vo Veľkej Británií, pričom celosvetovo by malo prísť o prácu zhruba 9 000 zamestnancov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Electricite de France, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 5,63 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -51,94 %). Electricite de France (EDF) vyrába, distribuuje, dováža a vyváža elektrinu. Spoločnosť využíva jadrovú energiu, uhlie a plyn, a dodáva elektrinu francúzskym spotrebiteľom. Akcie EDF vrástli najviac za 4 týždne po zvýšení prognózy výkonu jadrových elektrární.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky gigant v oblasti výroby nápojov – Wahaha, údajne uvažuje o IPO v objeme vyše 1 mld. USD. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,93 %, Nikkei +0,72 %, Hang Seng: +0,99 %.

Kompozitný index nákupných manažérov v eurozóne vykázal v júni hodnotu 48,5 bodu oproti odhadu na úrovni 47,5 bodu. Fiat Chrysler zvažuje možnosti, ako znížiť plánovanú výplatu hotovosti svojim akcionárom, ktorá je súčasťou jeho dohody o fúzii s francúzskou spoločnosťou PSA. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +-0,99 %, CAC 40 -1,07 %, DAX -0,81 %.

Americké burzy dnes zostali zatvorené z dôvodu zajtrajšieho sviatku Dňa nezávislosti. Americký výrobca elektromobilov Tesla dodal za druhý štvrťrok na trh 90 650 áut, čím výrazne prekonal odhady. Prírastok novo nakazených koronavírusom v USA vzrástol o 2,1%, najviac od 9. mája.

Prečítané: 1950x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.