pred mesiacom

Ropa sa naďalej drží nad 60 USD

shutterstock_539854030

Ceny ropy sa dostali na 13-mesačné maximá

Absolútna správa:

Ceny ropy vo štvrtok ráno pokračovali v raste a dostali sa na nové 13-mesačné maximá. Dôvodom bolo zlepšenie nálady na finančných trhoch, ktorú podporilo uistenie šéfa americkej centrálnej banky Jeroma Powella, že úrokové sadzby zostanú nízke. Ďalším faktorom bolo zníženie ťažby v USA. Barel americkej ropy WTI s aprílovým kontraktom sa vo štvrtok ráno o 8.00 hod. predával po 63,37 dolára. To bolo o 15 centov alebo 0,24 % viac ako v stredu na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. WTI si v stredu pripísala o 1,55 dolára alebo 2,5 % a uzavrela na 63,22 dolára za barel.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Twitter, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o viac ako 3 % (výkonnosť za 5 rokov: 326,41 %). Dôvodom prudkého rastu sú správy ohľadne zdvojnásobenia tržieb spoločnosti v horizonte 3 rokov. Spoločnosť Twitter prevádzkuje sociálnu sieť a patrí k najväčším konkurentom spoločnosti Facebook.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Celosvetová produkcia japonských výrobcov automobilov v januári oproti minulému roku klesla o 4,51% kvôli rozsiahlemu nedostatku čipov. 7 hlavných výrobcov automobilov v krajine, vrátane spoločností Toyota Motor Corp a Nissan Motor Co 's, vyrobilo minulý mesiac dohromady 2,12 mil. Vozidiel, podľa výpočtov agentúry Reuters. India uťahuje pravidlá pre sociálne a digitálne médiá a streaming. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 + 0,59 %, Hang Seng + 1,20 %, Nikkei 225 + 1,67 %.

Austrálsky parlament schválil prvý zákon na svete, ktorý núti digitálne giganty ako Facebook a Goolge platiť miestnym vydavateľstvom za obsah správ. Francúzska automobilka Renault skracuje pracovnú dobu približne 13.000 zamestnancov v parížskom regióne, reaguje tak na prepad v objednávkach vozidiel. Technici a pomocní zamestnanci z okolia francúzskej metropoly budú mať až do polovice augusta voľne piatky. Španielsky socialistický premiér Pedro Sánchez v stredu predstavil balíček priamej pomoci vo výške 11 miliárd eur. Ten je určený na zmiernenie ťažkej finančnej situácie španielskych MSP a živnostníkov, ktorí boli negatívne zasiahnutí pandémiou. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,56 %, CAC 40 - 0,24 %, DAX - 0,69 %.

Spoločnosť Facebook sa včera zaviazala, že počas troch rokov investuje do mediálneho priemyslu najmenej miliardu dolárov. Prevádzkovateľ sociálnej siete s tým prichádza niekoľko dní po tom, čo ukončil spor s austrálskou vládou o platenie spravodajským firmám za využívanie ich obsahu. Anualizovaný rast HDP v USA za 4. kvartál medzikvartálne vzrástlo o 4,1% (odhad 4,2%) oproti predchádzajúcemu rastu o 4,0%. Objednávky tovarov dlhodobej spotreby v USA za január podľa predbežných údajov vzrástli o 3,4% (odhad 1,1%) oproti predchádzajúcemu rastu o 1,2%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones - 1,56 %, S&P 500 – 2,36 %, NASDAQ – 3,41 %.

Roman Lechovič, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 346x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1296905446
pred 2 hodinami

Spoločnosť Coinbase Global dnes vstúpila na burzu

shutterstock_1888654813
pred dňom

USA vyzývajú na zastavenie používania vakcíny Johnson & Johnson

shutterstock_370707185
pred 2 dňami

Microsoft kupuje spoločnosť Nuance Communications Inc.

shutterstock_1847356675
pred 5 dňami

Biden podporuje vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.