pred rokom

Schválenie vakcíny

shutterstock_1570556188

FDA odporúča schválenie vakcíny od spoločnosti Moderna.

Absolútna správa:

Poradca pre kontrolu potravín a liekov odporúča schváliť druhú vakcínu od spoločnosti Moderna Inc. Tento krok, ktorý sa uskutočnil týždeň po schválení vakcíny vyvinutej spoločnosťami Pfizer Inc a BioNTech SE predstavuje kritický bod v boji s koronavírusom. Očkovanie sa začalo tento týždeň v celých Spojených štátoch, pričom prednosť mal v prvom rade zdravotnícky personál. Akcie spoločnosti Moderna sa počas štvrtkového rokovania obchodovali o 5% vyššie v očakávaní rozhodnutia FDA. Akcie poklesli o 3% v čase po skončení trhu. Mestá a štáty v celej krajine sa ťažko vyrovnávajú s ekonomickým počtom pandémie proti dennému počtu nových prípadov a úmrtí. FDA by mohla schváliť vakcínu spoločnosti Moderna pre núdzové použitie už čoskoro, čím by sa otvorila možnosť, že jej vakcína by sa mohla začať injekčne podávať budúci týždeň.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Fortinet, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,91 % (výkonnosť za 5 rokov: +367,17 %). Spoločnosť ponúka sieťové bezpečnostné zariadenia. Systémy Fortinet integrujú najširšiu škálu bezpečnostných technológií vrátane brány firewall, VPN, antivírusov, prevencie útokov (IPS), filtrovania webových stránok, antispamu a formovania prenosu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

USA majú pridať na čiernu listinu obchodu desiatky čínskych spoločností, čo zvyšuje napätie medzi Washingtonom a Pekingom. Tento krok je považovaný za posledný v úsilí prezidenta Donalda Trumpa. Očakáva sa tiež, že Washington pridá na čiernu listinu najlepšieho čínskeho výrobcu čipov SMIC. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,35 %, Hang Seng -0,67 %, Nikkei 225 -0,16 %.

Británia a Európska únia uviedli, že sú v mnohých otázkach vzdialené a že je čoraz pravdepodobnejšie, že nedosiahnu obchodnú dohodu pred termínom 31. decembra. Holandská firma v oblasti zdravotníckych technológií Philips vzrástla o 1,3% po tom, čo sa dohodla na kúpe americkej firmy zaoberajúcej sa diagnostikou a monitorovaním srdca BioTelemetry v dohodu o hodnote 2,8 miliárd dolárov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,42 %, CAC 40 -0,39 %, DAX -0,27 %.

Akcie spoločnosti Tesla Inc v piatok vzrástli na rekordne hodnoty, keď sa investori zamerali na očakávaný vstup do indexu S&P 500. Spoločnosť Sony sťahuje Cyberpunk 2077 zo svojho obchodu PlayStation Store len týždeň po svojom debute uprostred sťažností na chyby vo videohre vytvorenej poľským CD Projektom. Spoločnosť CD Projekt, ktorej akcie poklesli o 13%, uviedla, že pozastavenie je dočasné a usilovne pracuje na tom, aby sa Cyberpunk čo najskôr vrátil do obchodu PlayStation Store. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,38 %, S&P 500 -0,71 %, NASDAQ -0,07 %.

Prečítané: 766x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1566823240 (1)
pred 13 hodinami

Americké akcie predlžujú poklesy

shutterstock_1465275569
pred dňom

Globálny akciový trh v červených číslach

shutterstock_1643463436
pred 2 dňami

Walmart odhalil plány na vytvorenie kryptomeny a NFT

shutterstock_1700360854
pred 5 dňami

Európska energetická kríza sa zhoršuje

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.