pred 3 rokmi

Spoločnosť Coinbase Global dnes vstúpila na burzu

shutterstock_1296905446

Od dnešného dňa je možné obchodovať s akciami spoločnosti Coinbase Global na burze.

Absolútna správa:

Burza kryptomien Coinbase Global Inc. dosiahla vo svojom stredajšom obchodnom debute hodnotu 105 miliárd dolárov. V reakcii na vstup spoločnosti na burzu z počiatku dňa rástli ceny kryptomien. Bitcoin sa dostal až nad cenovú hranicu 64 000 USD, avšak v priebehu obchodného dňa svoje zisky mierne korigoval. Akcie spoločnosti sa v newyorskom obchodovaní vyšplhali až na 405,05 USD po otvorení na 381 USD. Coinbase teda  nasleduje niekoľko ďalších spoločností vrátane spoločností Slack Technologies Inc., Palantir Technologies Inc. a naposledy Roblox Corp. pri výbere priameho úpisu oproti tradičnej počiatočnej verejnej ponuke. Nasdaq v utorok stanovil pre kótovanie spoločnosti Coinbase na burze referenčnú cenu 250 dolárov za akciu, čo je podmienka pre začatie obchodovania s akciami. Na rozdiel od ponukovej ceny pri IPO je to sprievodca pre investorov a akcie na základe toho neobchodujú. Tesne pred koncom obchodného dňa sa akcie spoločnosti nachádzajú na úrovni 324 USD, čo predstavuje denný nárast približne o 30 %.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Freeport – McMoRan Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,56 % (výkonnosť za 5 rokov:  238,1 %). Freeport-McMoRan Inc. je medzinárodná spoločnosť zameraná na prírodné zdroje. Spoločnosť prevádzkuje veľké, geograficky rôznorodé aktíva s dlhou životnosťou a so značnými zásobami medi, zlata, molybdénu, kobaltu, ropy a plynu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Taiwanská spoločnosť Pegatron postaví v mexickom El Pase závod na výrobu komponentov pre Teslu. Turecký úrad pre reguláciu hospodárskej súťaže vymeral americkej internetovej spoločnosti Google pokutu vyše 296 miliónov TRY, dôvodom sankcie je zneužívanie dominantného postavenia na trhu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,83 %, Hang Seng  +1,42 %, Nikkei 225 -0,44 %.

Talianska vláda plánuje žiadať o súhlas s dodatočnými výpožičkami vo výške až 45 miliárd eur, v drvivej väčšine na podporu firiem a zamestnancov .Nemecké hospodárske inštitúty znížili výhľad rastu HDP Nemecka na tento rok na 3,7 z predchádzajúcich uvádzaných 4,7 percenta. Na vine je dlhšie uzavretie časti ekonomiky, ako sa pôvodne očakávalo. Priemyselná výroba eurozóny klesla vo februári o 1,6 % v medziročnom porovnaní. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,23 %, CAC 40 +0,40 %, DAX -0,17 %.

Goldman Sachs hlási príjmy z investičného bankovníctva v 1Q vo výške 3,57 mld. USD, odhad bol na úrovni 2,68 mld. USD. Ropa WTI rastie o 5,2% na 63,28 USD za barel. Medzinárodná agentúra pre energetiku IEA zvyšuje svoj odhad dopytu po rope. Dôvodom je zotavovanie ekonomiky USA, ktoré pomáha odstrániť prebytok komodity na trhu. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,16 %, S&P 500 -0,40 %, NASDAQ -0,99 %.

Prečítané: 1251x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.