pred 3 rokmi

Spor medzi Čínou a USA pokračuje

shutterstock_483602521

Americké činy vážne zasahujú do vnútorných záležitostí Číny, vážne porušujú základné normy medzinárodných vzťahov a vážne poškodzujú vzťahy medzi Čínou a USA."

Absolútna správa:

Čína oznámila „zodpovedajúce sankcie“ proti Spojeným štátom v pondelok po tom, čo Washington potrestal vyšších čínskych úradníkov za zaobchádzanie s menšinami Uighur Moslimov v západnej oblasti Sin-ťiang. "Americké činy vážne zasahujú do vnútorných záležitostí Číny, vážne porušujú základné normy medzinárodných vzťahov a vážne poškodzujú vzťahy medzi Čínou a USA," uviedla hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničia Hua Chunyingová.  Sankcie boli zamerané na senátorov Teda Cruza a Marco Rubia, zástupcu USA Chrisa Smitha, veľvyslanca Veľkej Británie pre medzinárodnú náboženskú slobodu Sama Brownbacka a výkonnej komisie Kongresu USA pre Čínu. Rubio aj Cruz sponzorovali právne predpisy, ktoré trestajú činy v Číne v Sin-ťiangu. Smith bol tiež hlasným kritikom Číny v záležitostiach od Xinjiang po Hongkong a koronavírus. Všetci traja sú členmi republikánskej strany prezidenta Donalda Trumpa. Americkí experti a aktivisti tvrdia, že vo väzenských centrách v Sin-ťiangu sú držaní najmenej jeden milión etnických Ujgurov a ďalších moslimov. Čína ich opisuje ako školiace strediská, ktoré pomáhajú odstraňovať terorizmus a extrémizmus a poskytujú ľuďom nové zručnosti. Medzi opatrenia Washingtonu proti čínskym predstaviteľom vrátane tajomníka Sin-ťiangskej komunistickej strany patrí zmrazenie amerického majetku, zákaz cestovania v USA a zákaz amerického obchodovania s nimi.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Wynn Resorts LTD, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o vyše 9,78% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: - 25,66%). Wynn Resorts, Limited vlastní a prevádzkuje luxusné hotely a cieľové kasína v Las Vegas, Nevade, Macau a Číne. Spoločnosť ponúka vybavenie, ako sú izby a apartmány, reštaurácie, golfové ihrisko a luxusné automobilové obchodné zastúpenie na mieste.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Google Alphabet Inc Google oznámil, že minie okolo 10 miliárd dolárov v Indii v priebehu nasledujúcich piatich až siedmich rokov prostredníctvom akciových investícií , čo predstavuje jeho najväčší záväzok na kľúčový rastový trh. Pandémia koronavírusu prinúti Japonskú banku, aby prijala veľké údaje, pretože jej konvenčný index spotrebiteľských cien nedokáže poskytnúť presný obraz o inflácii v reálnom čase, uviedol Tsutomu Watanabe, vedúci akademik alternatívnych údajov v Japonsku.  Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,10 %, Nikkei +2,22 %, Hang Seng +0,17 %.

Predseda vlády Boris Johnson sa chystá zakázať Huawei z britskej siete 5G v zásadnom rozhodnutí, ktoré pravdepodobne pobúri  Peking, ale získa si pochvalu od prezidenta Donalda Trumpa, nakoľko momentálne Spojené štáty zápasia s rastúcim hospodárskym a technologickým vplyvom Číny. Automobilka Fisker plánuje zverejniť fúziu so spoločnosťou s bianko šekom podporovanou spoločnosťou Apollo Global Management Inc v private equity v hodnote 2,9 miliárd dolárov, uviedli spoločnosti. Výnos talianskych 10-ročných štátnych dlhopisov sa dnes zvýšil na najvyššiu úroveň, pretože investori zostali na konci týždňa opatrní pred samitom Európskej únie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,63 %, CAC 40 +1,73 %, DAX +1,32 %.

Americká centrálna banka dnes prisľúbila neobmedzené nákupy finančných aktív na udržanie likvidity trhu a zvýšila svoju súvahu zo 4,2 bilióna dolárov vo februári na 7 biliónov dolárov. Zatiaľ čo prevažná väčšina týchto nákupov bola obmedzená na americké štátne dlhopisy a cenné papiere kryté hypotékou, prísľub Fedu na podporu trhu s podnikovými dlhopismi stačil na to, aby medzi investormi podnietil dlhopisy a akcie.Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,04 %, S&P 500 -0,48 %, NASDAQ -2,13 %.

Prečítané: 1504x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 9 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.