pred 2 mesiacmi

Správa o inflácii v USA otestuje odhodlanie býčieho trhu, ktorý stavil na to, že FED sa približuje k uvoľneniu fiškálnej politiky

Shutterstock_17007979

Predseda Fedu Jerome Powell vo svojom svedectve pred Senátom povedal, že centrálna banka „nie je ďaleko“ od zníženia úrokových sadzieb.

Absolútna správa:

 

Index S&P 500 sa obchodoval o 0,65 % nižšie, zatiaľ čo Nasdaq 100 sa obchodoval o 1,53 nižšie. Obchodovanie Nvidia Corp. v premarket signalizovalo ďalšie straty po tom, čo akcie spoločnosti v piatok klesli o viac ako 5 %.

Kľúčová správa o inflácii v USA, ktorá otestuje odhodlanie býčieho trhu ktorý stavil na to, že Federálny rezervný systém sa približuje k uvoľnení fiškálnej politiky.

Nedávne komentáre politikov Fed-u len podporili dôvod na zmiernenie úrokových sadzieb. Index S&P 500 sa vo štvrtok zvýšil o 1 %, keď predseda Fedu Jerome Powell vo svojom svedectve pred Senátom povedal, že centrálna banka „nie je ďaleko“ od zníženia úrokových sadzieb. V ten istý deň Powellova európska náprotivka Christine Lagardeová uviedla, že Európska centrálna banka by mohla začať znižovať sadzby už v júni, čím by index Stoxx Europe 600 vzrástol o 1,3 %.

Utorňajšia správa o indexe spotrebiteľských cien v USA je kľúčovým kúskom skladačky smerom k dokončeniu puzzle, aby Fed začal znižovať úrokové sadzby v polovici roka. Komentáre politikov z minulého týždňa sa zdali veľmi holubičie a traderi so swapmi vnímajú júnové zníženie sadzieb ako virtuálne, dokonca aj napriek silným údajom o mzdách.

Silnejší než očakávaný nárast spotrebiteľských cien by mohol vykoľajiť rallye akcií a dlhopisov poháňané dôverou, že Fed je na pokraji zníženia inflácie k svojmu cieľu.

Ďalšie zmiernenie cien v USA by podporilo naratívu o dezinflácii, ktorá zostáva nedotknutá, a to aj napriek poklesu celkového počtu znížení sadzieb Fedu, ktoré sa očakávajú v tomto roku. Očakáva sa, že jadrové ceny v indexe spotrebiteľských cien sa vo februári v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom zvýšia o 0,3 % a na medziročnej báze o 3,7 %, čo by bol najmenší ročný nárast od apríla 2021.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov zaznamenal len malú zmenu na 4,07 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka zaznamenal len malú zmenu na 2,26 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o tri bázické body na 3,95 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 0,7 % na 77,48 USD za barel.

Spotové zlato zaznamenalo len malú zmenu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Japonská ekonomika vzrástla o 0,4 % v porovnaní s predbežným poklesom o 0,4 % a znížením o 3,2 % v 3. štvrťroku.

EÚ: Maloobchodný predaj v Španielsku vzrástol v januári 2024 medziročne o 0,3 %, po nadol revidovanom raste o 2,7 % v predchádzajúcom mesiaci.

USA: Očakávania spotrebiteľskej inflácie v USA na budúci rok zostali stabilné na úrovni 3 %, čo je najmenej za tri roky.

Prečítané: 299x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred dňom

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred 2 dňami

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 3 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 4 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.