pred rokom

Stimulačný balík USA

shutterstock_1683006769

Trump sa rozhodol podpísať balík v hodnote 2,3 bilióna dolárov.

Absolútna správa:

Americký prezident Donald Trump v nedeľu podpísal zákon o pandemickom balíku pomoci a výdavkov vo výške 2,3 bilióna dolárov, ktorý obnoví dávky v nezamestnanosti miliónom Američanov. Trump, ktorý z funkcie odchádza 20. januára po prehre v novembrových voľbách so zvoleným prezidentom Joeom Bidenom, ustúpil od svojej predchádzajúcej hrozby blokovania zákona, ktorú minulý týždeň schválil Kongres, po tom, čo sa dostal pod intenzívny tlak zákonodarcov na oboch stranách. Republikánsky prezident požadoval, aby Kongres zmenil návrh zákona tak, aby zväčšil počet pomoci pre Američanov bojujúcich v núdzi na 2 000 dolárov zo 600 dolárov a tiež znížil niektoré ďalšie výdavky. Balík opatrení na zmiernenie následkov tiež rozširuje moratórium na vysťahovanie, ktoré malo vypršať 31. decembra, obnovuje podporu pre mzdy pre malé podniky, poskytuje finančné prostriedky na pomoc pri opätovnom otváraní škôl a pomoc v dopravnom priemysle a distribúcii vakcín.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Ulta Beauty, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,11 % (výkonnosť za 5 rokov: +49,87 %). Spoločnosť ponúka kozmetiku, vône, výrobky na starostlivosť o pokožku a vlasy a salónne služby. Ulta Beauty slúži zákazníkom po celých Spojených štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína predbehne USA a stane sa najväčšou ekonomikou sveta v roku 2028, o päť rokov skôr, ako sa predtým odhadovalo, kvôli kontrastnému zotaveniu týchto dvoch krajín po pandémii, uviedol think-tank. Čínska centrálna banka v nedeľu zverejnila, že požiadala platobný gigant krajiny Ant Group Co Ltd, aby otriasla pôžičkami a ďalšími operáciami v oblasti spotrebiteľského financovania, čo je najnovší úder pre jej zakladateľa a kontrolujúceho akcionára Jacka Ma. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,44 %, Hang Seng -0,27 %, Nikkei 225 +0,74 %.

Británia a Európska únia podpísali obchodnú dohodu o brexite vo štvrtok, pričom zachovali niekoľko obchodných ustanovení pre obe strany a obmedzili rozsah narušení vyplývajúcich z rozdelenia. Výrobcovia automobilov patrili k najvyšším prírastkom nemeckého indexu, nakoľko je táto krajina hlavným dodávateľom automobilov do Veľkej Británie.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,91 %, CAC 40 +1,20 %, DAX +1,49 %.

Pokračujúci vývoj vakcín proti koronavírusom tiež podporil sentiment. Spoločnosť Pfizer Inc. oznámila, že očakáva dokončenie distribúcie 200 miliónov dávok v Európe do septembra. Ceny ropy klesali, pretože slabý dopyt a potenciálne zvýšenie výroby vyvážili účinky balíka fiškálnej pomoci. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,68 %, S&P 500 +0,91 %, NASDAQ +0,74 %.

Prečítané: 822x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1566823240 (1)
pred 13 hodinami

Americké akcie predlžujú poklesy

shutterstock_1465275569
pred dňom

Globálny akciový trh v červených číslach

shutterstock_1643463436
pred 2 dňami

Walmart odhalil plány na vytvorenie kryptomeny a NFT

shutterstock_1700360854
pred 5 dňami

Európska energetická kríza sa zhoršuje

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.