pred rokom

Svet technológií

shutterstock_1415353979

Sú technologické akcie len veľkou bublinou na trhu?

Absolútna správa:

„Technologické akcie sa nachádzajú v obrovskej bubline“, uviedol David Einhorn, riaditeľ Greenlight Capital, v liste pre investorov. „Naša pracovná hypotéza, ktorú možno vyvrátiť, je, že 2. september 2020 bol vrcholom a bublina už praskla,“ napísal v poznámke z 27. októbra, ktorú uviedol Bloomberg. Technologické akcie tento rok podporili zisk trhu. Index Nasdaq 100 vzrástol od 1. januára o 33%, čo viedlo k zvýšeniu spoločností Zoom Video Communications Inc a Tesla Inc. Naproti tomu index S&P 500 vzrástol o 5,3%. Einhorn poukazuje na mániu IPO, obrovskú koncentráciu trhu v malej skupine akcií alebo v jednom sektore, mimoriadne ocenenia a neuveriteľné objemy obchodovania špekulatívnych nástrojov ako príznaky bubliny. Väčšina sa stretáva s názorom, že budúcnosť leží v technológiách a správanie investorov n akciovom trhu je toho živým príkladom. Je ale diskutabilné, či si technologické spoločnosti dokážu udržať pozitívny sentiment na trhu, ktorý odráža dôvera investorov v ich produkty a služby. Aj napriek tomu, že pokles zo začiatku septembra, kde niektoré spoločnosti zo sektora technológií klesli o viac ako 20% a išlo v podstate o zdravú korekciu a výber ziskov, niektorí analytici hodnotia sektor technologických spoločností ako príliš nadhodnotený.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Xilinx, Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 8,56 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +153,10 %). Spoločnosť Xilinx, Inc. navrhuje, vyvíja a predáva kompletné programovateľné služby. Nárast je odôvodnený nižšie v makroekonomickej analýze USA.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Juhokórejská ekonomika sa v treťom štvrťroku vrátila k rastu a zotavila sa z najprudšieho poklesu za viac ako desať rokov. V prípade zahraničného obchodovania bola hodnota kótovaného kurzu na hodnote 1 125,4 za dolár, zatiaľ čo v prípade nedoručiteľného forwardového obchodovania bola jeho jednomesačná zmluva kótovaná na úrovni 1 125,5. Spoločnosť Hyundai Motor a jej pridružená spoločnosť Kia Motors získali po nahlásení zisku 0,6% a 10,3%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,17 %, Hang Seng -0,53 %, Nikkei 225 -0,04 %.

Rumunsko a Francúzsko podpísali deklaráciu o spolupráci v sektore jadrovej energie. Francúzska štátna spoločnosť Orano by mala pomôcť s výstavbou dvoch nových jadrových reaktorov v rumunskej elektrárni Cernavoda. Nemecká kancelárka Angela Merkelová plánuje „zablokovanie“ najväčšej európskej ekonomiky, ktoré by sa zameralo hlavne na zatváranie barov a reštaurácií, aby sa spomalila druhá vlna infekcií, informoval denník Bild. Medzi spoločnosťami v eurozóne vyskočil francúzsky poskytovateľ poradenských služieb a IT služieb Capgemini o 5,7% po tom, čo potvrdil svoje celoročné ciele. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,12 %, CAC 40 -1,77 %, DAX -0,93 %.

Americký prezident Donald Trump včera poprel, že by vzdal boj s pandémiou COVID-19. Obvinil ho z toho demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden. Polovodičový dizajnér Advanced Micro Devices Inc klesol o 2,1%, pretože súhlasil s kúpou spoločnosti Xilinx Inc v rámci obchodovania s akciami vo výške 35 miliárd dolárov. Akcie spoločnosti Xilinx prudko vzrástli o 7,46%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,80 %, S&P 500 -0,18 %, NASDAQ +0,64 %.

Prečítané: 755x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1566823240 (1)
pred 13 hodinami

Americké akcie predlžujú poklesy

shutterstock_1465275569
pred dňom

Globálny akciový trh v červených číslach

shutterstock_1643463436
pred 2 dňami

Walmart odhalil plány na vytvorenie kryptomeny a NFT

shutterstock_1700360854
pred 5 dňami

Európska energetická kríza sa zhoršuje

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.