pred 2 mesiacmi

Tech giganti vedú zisky akcií

ForexPro

Výnosy dlhopisov klesajú a Amazon vykázal rekordné tržby a dolár klesol už piaty deň po sebe.

Absolútna správa

Akciový trh rozšíril svoj nárast na štvrtý deň, keď výnosy dlhopisov klesli po tom, ako ďalšia správa o inflácii posilnila špekulácie, že Federálny rezervný systém sa blíži k vrcholu úrokových sadzieb. Na čele rastu vo štvrtok stáli technologické megakapacity, pričom Amazon.com dosiahla 10-mesačné maximum po tom, čo počas svojho obchodovania vykázala rekordné tržby. Prime Day a materská spoločnosť Google Alphabet vzrástla o 3 %. Nasdaq 100 pridal 1 %. Dvojročné výnosy, ktoré sú citlivejšie na blížiace sa politické kroky, klesli o 11 bázických bodov na 4,64 %. Dolár klesol piaty obchodný deň po sebe. Ceny amerických výrobcov sa v júni oproti predchádzajúcemu roku zvýšili o 0,1 pred rokom, čo predstavuje najpomalšie tempo rastu za takmer tri roky a čím sa predĺžilo niekoľko mesiacov trvajúce spomalenie rastu inflácie. Spoločnosti JPMorgan Chase Citigroup a Wells Fargo  oznámia výsledky za druhý štvrťrok v piatok, ďalšie ťažké váhy odvetvia budú nasledovať budúci týždeň. V ďalších podnikových správach spoločnosť Delta Air Lines. uviedla, že v tomto štvrťroku zarobí viac peňazí, ako očakávala Wall Street, keďže za predchádzajúce tri mesiace vykázala lepšie výsledky, ako sa predpokladalo. Spoločnosť PepsiCo po silnom štvrťroku opäť zvýšila svoje odhady tržieb a zisku. Spoločnosť Exxon Mobil sa dohodla na kúpe spoločnosti Denbury za 4,9 miliardy USD, čo je jej najväčšia akvizícia za posledných šesť rokov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Index výkonnosti výroby na Novom Zélande klesol v júni 2023 na 47,5 bodu zo 48,9 bodu v predchádzajúcom mesiaci. Išlo to štvrtý mesiac poklesu vo výrobnom sektore za sebou. Prebytok obchodnej bilancie Číny klesol v júni 2023 na 70,62 miliardy USD z 97,41 miliardy USD v rovnakom období predchádzajúceho roka a pod trhové prognózy 74,80 miliardy USD, keďže vývoz klesol viac ako dovoz v dôsledku pretrvávajúceho slabého dopytu doma aj v zahraničí.

EU: Britská ekonomika sa v máji 2023 medzimesačne znížila o 0,1 % po 0,2-% raste v apríli, pričom prognózy hovorili o väčšom 0,3-% poklese. Priemyselná produkcia v Spojenom kráľovstve v máji 2023 medzimesačne klesla o 0,2 %, čo je menej, než trh očakával, že sa zníži o 0,5 %, ale oproti nadol revidovanému poklesu o 0,1 % v apríli sa znížila.

USA: Základné ceny výrobcov v Spojených štátoch sa v júni 2023 medzimesačne zvýšili o 0,1 %, čo zodpovedá májovému revidovanému údaju a je mierne pod trhovým odhadom rastu o 0,2 %. Počet Američanov, ktorí požiadali o podporu v nezamestnanosti, klesol v týždni končiacom 8. júla oproti predchádzajúcemu týždňu o 12 000 na 237 000, čo je výrazne pod trhovými očakávaniami 250 000. Ceny výrobcov pre konečný dopyt v USA sa v júni 2023 medzimesačne zvýšili o 0,1 % po májovom poklese o 0,4 %, ktorý bol revidovaný smerom nahor, a pod trhovými prognózami rastu o 0,2 %.

Prečítané: 305x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.