pred 2 rokmi

Tesla dosiahla trhovú kapitalizáciu 1 bilión dolárov

shutterstock_1567941784

Model 3 od Tesly sa stal najpredávanejším automobilom v Európe. Najdostupnejšie vozidlo americkej spoločnosti porazilo VW aj Renault.

Absolútna správa:

Model 3 od spoločnosti Tesla Inc. bol minulý mesiac najpredávanejším vozidlom v Európe, čo je prvýkrát, čo elektrické auto prekonalo predaj konkurenčných modelov s benzínovými motormi. Podľa Jato Dynamics najdostupnejšie vozidlo americkej automobilky porazilo autá vrátane Clia od Renaultu a Golfu od Volkswagenu. Výkon Modelu 3 čiastočne odráža „intenzívny tlak na predaj spoločnosti Tesla na konci štvrťroka,“ uviedla výskumná spoločnosť v správe zverejnenej v pondelok. Táto správa je pre elektromobily významným míľnikom a ďalším znakom toho, že automobilový priemysel zrýchľuje svoj odklon od spaľovacieho motora. Je to tiež prvýkrát, čo sa auto vyrobené mimo Európy dostalo na prvé miesto v regióne. Plne elektrické a plug-in hybridné vozidlá predstavovali v septembri 23 % európskeho automobilového trhu, čo je od roku 2020 takmer dvojnásobok. Akcie spoločnosti Tesla dnes vyskočili až o 9,6 %, čím trhové ocenenie výrobcu elektrických vozidiel po prvýkrát prekročilo hranicu 1 bilióna dolárov. Najnovší vzostup Tesly prichádza uprostred prívalu pozitívnych správ, vrátane silného počtu dodávok a výsledkov za tretí štvrťrok, povzbudzujúcich trendov z jej čínskeho závodu, správy, že jej auto Model 3 bolo v septembri najpredávanejším vozidlom v EÚ a novinky - veľkej objednávky od auto požičovne Hertz. Tesla sa tak pripája k spoločnostiam Apple, Microsoft, Alphabet a Amazon, ktoré majú ako jediné verejne kótované spoločnosti so sídlom v USA trhovú kapitalizáciu nad úrovňou 1 bilión dolárov. Tesla nedávno prekonala Facebook a stala sa piatou najväčšou verejne obchodovanou spoločnosťou v USA.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Tesla Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 12,66 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +2 360,26 %). Dôvodom prudkého rastu ceny akcií spoločnosti bola správa, že Model 3 od spoločnosti Tesla bol minulý mesiac najpredávanejším vozidlom v Európe, čo je prvýkrát, čo elektrické auto prekonalo predaj konkurenčných modelov s benzínovými motormi. Tesla Inc. navrhuje, vyrába a predáva vysokovýkonné elektrické vozidlá a komponenty hnacej sústavy elektrických vozidiel. Spoločnosť vlastní svoju predajnú a servisnú sieť a predáva komponenty elektrického pohonu iným výrobcom automobilov. Tesla obsluhuje zákazníkov po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Saudi Aramco chce dosiahnuť pri svojich operáciách nulové emisie do roku 2050. Čínski technologickí giganti sa snažia vyvinúť vlastné polovodiče a čipy, pretože Čína si dala za cieľ stať sa sebestačnou pri týchto dôležitých technológiách. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,40 %, Hang Seng +0,02 %, Nikkei 225 -0,71 %.

Nemecký index podnikateľskej klímy inštitútu Ifo v októbri klesol z úrovne 98,9 bodov na 97,7 bodov, čo je viac, ako sa očakávalo.          Spoločnosť S&P Global Ratings 22. októbra revidovala výhľad Talianska zo stabilného na pozitívny. Britská banka HSBC načrtla býčí výhľad na nasledujúce mesiace, ktorý bude poháňaný pravdepodobným zvýšením úrokových sadzieb, a uviedla, že čoskoro odštartuje vyšší než očakávaný odkup akcií. Talianska vláda a UniCredit ukončili mesiace rokovaní o predaji Banca Monte dei Paschi di Siena, čím zasadili ranu úsiliu premiéra Maria Draghiho ukončiť problémy banky a vyvolali otázky o tom, ako vláda predá svoj podiel do konca roka. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,01 %, CAC 40 -0,31 %, DAX +0,36 %.

Mastercard umožní tisícom bánk a miliónom obchodníkov svojej platobnej siete integrovať do svojich produktov kryptomeny. Futures na zemný plyn prudko vzrástli, keďže predpovede chladného novembrového počasia na východe USA zvýšili obavy, že zásoby budú mať túto zimu problém uspokojiť dopyt. V marci pracovná skupina z Facebooku zostavila správu pre jedného z najmocnejších vedúcich pracovníkov spoločnosti, hlavného produktového riaditeľa Chrisa Coxa. Príspevok obsahoval sériu grafov a údajov poukazujúcich na znepokojujúci trend, ktorý sa zdal byť zrýchľujúci sa: Facebook stráca popularitu u tínedžerov a mladých dospelých. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,19 %, S&P 500 +0,48 %, NASDAQ +0,90 %.  

Prečítané: 1192x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred dňom

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred 2 dňami

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 3 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 4 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.