pred 3 rokmi

Tesla expanduje

shutterstock_733051681

Spoločnosť Tesla výrazne prekonala analytické odhady dodávok vozidiel v druhom štvrťroku

Absolútna správa:

Spoločnosť Tesla Inc výrazne prekonala analytické odhady dodávok vozidiel v druhom štvrťroku, čím sa vzoprela trendu prudkého poklesu predaja v automobilovom priemysle. Tesla stala najhodnotnejšou automobilkou a prekonala trhovú kapitalizáciu bývalého front-runnera Toyota Motors. Podľa údajov Refinitiv Tesla dodala v priebehu štvrťroka 90 650 vozidiel, čo je výrazne nad odhadmi 74 130 vozidiel. V tomto štvrťroku dodala 80 050 kusov nového športového vozidla Model Y a Model 3. Čínske objednávky vozidiel Tesla ukázali najmä rastúci dopyt spotrebiteľov po sedane Model 3. V apríli a máji bolo v Číne objednaných takmer 16 200 automobilov značky Tesla. Spoločnosť tiež zvyšuje produkciu vo svojom závode v Šanghaji, kde sa chce do konca tohto roka vyrobiť 150 000 vozidiel. Závod v Šanghaji bol koncom januára a začiatkom februára ovplyvnený pandémiou COVID-19 iba na krátku dobu. „Aj keď bola naša hlavná továreň vo Fremonte odstavená počas väčšiny štvrťroku, úspešne sme zvýšili výrobu na predchádzajúcu úroveň,“ uviedla vo vyhlásení automobilka. Tesla v januári uviedla, že dodávky vozidiel do roku 2020 by mali prekročiť 500 000 kusov automobilov. Podľa prognózy sa spoločnosť napriek pandémii nezmenila. Tesla aktuálne plánuje expandovať a  hľadá miesto pre druhú továreň na výrobu automobilov v USA, ktorá by sa mala zameriavať na výrobu modelu Y a nový elektrický pick-up.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Noble Energy Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 11,72 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -76,12 %). Noble Energy, Inc. je nezávislá spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a výrobou energie. Spoločnosť skúma a vyrába ropu, zemný plyn a kvapaliny zemného plynu. Noble Energy pôsobí predovšetkým v skalnatých horách, strednom kontinente a hlbokomorských oblastiach Mexického zálivu v USA, s hlavnými medzinárodnými operáciami na otvorenom mori v Izraeli, Severnom mori a západnej Afrike.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Indická dodatočná kontrola dovozu z Číny narušila operácie v závodoch, ktoré vlastnil dodávateľ Apple Foxconn v južnej Indii. Colní úradníci v indických prístavoch zadržali zásielky z Číny, pričom tieto kontroly boli uložené bez formálneho príkazu. V prístave v Chennai uviazlo viac ako 150 zásielok Foxconn obsahujúcich smartfóny a elektronické súčiastky.  Čínske ministerstvo obchodu dnes vyhlásilo, že dúfa, že India okamžite napraví svoje diskriminačné kroky voči čínskym spoločnostiam potom, čo India zakázala používanie čínskych mobilných aplikácií. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,07%, Nikkei +0,11 %, Hang Seng: + 2,85%

Británia uznala venezuelského opozičného lídra Juana Guaida ako prezidenta krajiny. Podľa rozhodnutia anglického najvyššieho súdu vo štvrtok vo veci, či by Guaido alebo Nicolas Maduro mali disponovať 1 miliardov dolárov vo forme zlata uloženého v Londýne. Súdny dvor Európskej únie dnes rozhodol, že spoločnosť BlackRock nie je oslobodená od platenia dane z pridanej hodnoty za časť služby od externého dodávateľa, ktorá má pomôcť pri spravovaní jej finančných prostriedkov. Najväčší správca aktív na svete tvrdil, že medzi 1. januárom 2010 a 30. januárom 2013 by nemal platiť DPH zo všetkých služieb, pretože zahŕňal služby pre špeciálne investičné fondy, ktoré sú oslobodené od dane. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +2,84 %, CAC 40 +2,49 %, DAX +2,84 %.

Svetové akcie vzrástli  štvrtý priamy deň po tom, ako sa v USA zvýšili mzdy o rekordných 4,8 milióna za mesiac jún, avšak cena dlhu v dolároch a štátnej pokladnici sa tiež zvýšili, čo v mnohých štátoch USA naznačuje pretrvávajúce obavy z rastúcich prípadov COVID-19.  Florida dnes oznámila viac ako 10 000 nových prípadov, najväčší jednodňový nárast v štáte od začiatku pandémie, čo viedlo k ešte väčšiemu skepticizmu okolo hospodárskeho oživenia v tvare V. FED kúpil hypotekárne záložné cenné papiere 22,705 miliárd dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,36 %,  S&P 500 +0,64 %,  NASDAQ +0,52 %.

Prečítané: 1481x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.