pred 3 rokmi

Tesle rozdelenie akcií nestačí

shutterstock_1471048673

Spoločnosť Tesla Inc predstavila svoj najväčší program predaja nových akcií.

Absolútna správa:

Spoločnosť Tesla Inc predstavila svoj najväčší program predaja nových akcií ako verejná spoločnosť, ktorá sa snaží zarobiť na rastúcom záujme Wall Street o automobilku s elektrickým pohonom, s cieľom získať až 5 miliárd dolárov. Tesla sa snaží masívne rozšíriť výrobu svojich vozidiel a postaviť nové továrne v blízkosti Berlína v Nemecku a austinského Texasu. Spoločnosť tiež plánuje uviesť na trh nové rady vozidiel, vrátane návesu s názvom Tesla Semi a jeho futuristického modelu Cybertruck. S trhovou kapitalizáciou okolo 465 miliárd dolárov sa v júli stala podľa hodnoty najväčšou automobilovou spoločnosťou na svete a osobný majetok generálneho riaditeľa Elona Muska prekročil cez 100 miliárd dolárov. Musk za posledný rok opakovane ubezpečoval investorov, že Tesla nebude musieť získavať viac peňazí na nákladné iniciatívy zamerané na expanziu alebo na splácanie dlhu. Budú potrebovať peniaze na všetky zariadenia, ktoré budujú, a na nové iniciatívy v oblasti rastu," uviedol Craig Irwin, analytik spoločnosti Roth Capital Partners. Predaj uskutoční desať významných bánk vrátane Goldman Sachs , Bank of America Securities, Citigroup Global Markets a Morgan Stanley, pričom nie je stanovený žiadny termín na jeho dokončenie.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Walmart Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 6,29 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +128,22%).  Spoločnosť Walmart Inc. prevádzkuje diskontné obchody a supermarkety. Spoločnosť ponúka tovar ako odevy, domáce potreby, malé spotrebiče, elektroniku, hudobné nástroje, knihy, domáce potreby, obuv, šperky, hry, domáce potreby, farmaceutické výrobky, párty potreby a automobilové nástroje. Walmart slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Juhokórejskí prokurátori v utorok obžalovali Jay Y. Lee zo spoločnosti Samsung Group z podozrenia z účtovných podvodov a manipulácie cien akcií v súvislosti so zlúčením v roku 2015. Obvinenia proti Leeovi zahŕňali praktiky nekalých transakcií a manipulácie s trhovými cenami podľa zákona o kapitálových trhoch, porušenie dôvery v priebehu podnikania a nepravdivé zverejňovanie a účtovné podvody podľa zákona o externom audite, uviedli prokurátori vo vyhlásení. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 + 0,54  %, Hang Seng +0,03%, Nikkei 225 -0,01%.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron varoval libanonských politikov, že ak sa im do troch mesiacov nepodarí nastúpiť na nový politický smer ,tak riskujú sankcie, čím by sa zvýšil tlak na reformy v krajine, ktorá sa zrútila pod ťarchou hospodárskej krízy. „Je to riskantná stávka, ktorú robím, som si toho vedomý ... Dávam na stôl jedinú vec, ktorú mám: môj politický kapitál,“ uviedol Macron. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,15 %, CAC 40 -0,18 %, DAX +0,22 %.

Inštitút pre riadenie dodávok (ISM) uviedol, že jeho index aktivity národných tovární sa zvýšil na 56,0 z júlového ukazovateľa  54,2, čo predstavuje najvyššiu úroveň od januára 2019 a znamenala tri po sebe nasledujúce mesačné nárasty. Stavebné výdavky sa mierne zvýšili o 0,1%. Dáta za jún boli revidované tak, aby ukazovali, že výdavky na výstavbu klesli o 0,5% namiesto o 0,7%, ako sa uvádzalo predtým.  Výdavky na súkromné stavebné projekty postúpili o 0,6%, čo podporili investície do výstavby domov pri rekordne nízkych hypotekárnych úrokoch. Výdavky na rezidenčné projekty vzrástli o 2,1% a dosiahli tak 1,0% pokles výdavkov na nebytové stavebné projekty, ako sú výroba a elektrárne. Výdavky na verejné stavby klesli o 1,3%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,76 %, S&P 500 +0,61 %, NASDAQ +1,39 %.

Erik Kašuba, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1271x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 9 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.