pred 2 rokmi

Trump je späť?

shutterstock_1432764869

Indexy Wall Street vzrástli ako reakcia na zdravotný stav prezidenta USA.

Absolútna správa:

Hlavné indexy Wall Street dnes vzrástli a zotavili sa z prudkého poklesu, keď sa naznačilo, že prezident Donald Trump sa môže vrátiť do Bieleho domu, a nádej na nový návrh zákona o fiškálnych stimuloch zvýšil sentiment. Aj keď Trumpov zdravotný stav zostal nejasný, keď začal štvrtý deň vo vojenskej nemocnici, kde sa lieči pre COVID-19, jeho lekári uviedli, že môže byť prepustený už v pondelok. Na svojom Twitteri Trump napísal, že sa cíti lepšie ako pred 20 rokmi a naznačil, že sa vôbec nemáme obávať vírusu Covid-19. „Jedným z jeho liečebných postupov bol experimentálny liek od spoločnosti Regeneron, ktorý ukazuje, že by to mohol byť hlavný komponent pri liečebných postupoch pre ľudí,“ uviedol Thomas Hayes, predseda spoločnosti Great Hill Capital LLC v New Yorku. Pochybnosti o rozsahu ďalšej fiškálnej pomoci a spomalení ekonomického oživenia nedávno ovplyvnili index S&P 500, pričom referenčný index v septembri zaznamenal najhorší mesiac od krachu vyvolaného koronavírusmi začiatkom tohto roka. Najnovšie údaje však ukazujú, že aktivita odvetvia služieb sa v septembri zvýšila, pričom sa dostala nad úroveň, ktorá prevládala pred pandémiou, ktorá zasiahla USA.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Regeneron Pharmaceuticals, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 7,13 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +18,81 %). Spoločnosť vyvíja a predáva farmaceutické výrobky na liečbu vážnych zdravotných stavov. Rast akcií bol zapríčinený výbornými účinkami lieku spoločnosti na zdravotný stav Donalda Trumpa.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Tokijská burza cenných papierov (TSE) vymenovala štyroch externých členov predstavenstva do výboru na prešetrenie minulotýždňového výpadku obchodovania, nakoľko vývojár systému, Fujitsu Ltd, naďalej skúma príčinu incidentu. Čínske trhy sú zatvorené kvôli štátnym sviatkom od 1. do 8. októbra. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 „closed“, Hang Seng +1,32 %, Nikkei 225 +1,23 %.

Množstvo obchodných transakcií v pondelok pozdvihlo európske akcie na začiatku obchodovania, spolu s pozitívnou globálnou náladou v súvislosti s pozitívnymi aktualizáciami zdravia amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ropné spoločnosti Royal Dutch Shell, BP a Total vzrástli takmer 2%, pričom ceny ropy sa zvýšili po zmiernení najhorších obáv zo zdravotného stavu Trumpa a rozširujúcom sa štrajku pracujúcich v Nórsku, najväčšom producentovi ropy v západnej Európe. Španielska banka Unicaja vzrástla o 6,0% po tom, čo zdroj pre agentúru Reuters uviedol, že spolu s Liberbank vedie neformálne rozhovory o možnom prepojení na vytvorenie piateho najväčšieho poskytovateľa pôžičiek v krajine. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,92 %, CAC 40 +0,97 %, DAX +1,10 %.

Šéf Bieleho domu Mark Meadows v pondelok uviedol, že stále existuje potenciál na dosiahnutie dohody s americkými zákonodarcami o väčšej úľave od koronavírusu, a že Trump sa zaviazal uskutočniť túto dohodu. Podľa demokratického prieskumu agentúry Reuters / Ipsos, ktorý sa uskutočnil v nedeľu, si demokratický uchádzač Joe Biden vytvoril najširší náskok za mesiac v amerických prezidentských pretekoch. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,68 %, S&P 500 +1,71 %, NASDAQ +2,32 %.

Prečítané: 1227x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred 42 minútami

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.