pred 2 rokmi

Trump sa bude brániť

shutterstock_1425786551

Donald Trump si najal právnika z Južnej Karolíny na obranu proti obžalobe.

Absolútna správa:

Bývalý prezident Donald Trump najal právnika so sídlom v Južnej Karolíne Butcha Bowersa, aby ho zastupoval v procese obžaloby v Senáte pre obvinenie, že podnecoval protesty v USA. Zatiaľ čo je na národnej scéne relatívne neznámy, Bowers podľa svojej webovej stránky zastupoval bývalých republikánskych guvernérov v Južnej Karolíne a pôsobil na americkom ministerstve spravodlivosti za bývalého republikánskeho prezidenta Georga W. Busha. V roku 2012 Bowers zastupoval vtedajšiu guvernérku Nikki Haleyovú na etickom rokovaní ohľadom obvinení, že sa v čase, keď bola štátnou zástupkyňou, venovala nelegálnemu lobovaniu. Haley bola zbavená priestupkov. Trump však nebude jeho prvým kontroverzným predstaviteľom. „Zistil som, že mnoho z jeho klientov je závadných,“ povedal Bender. Trumpov proces sa pravdepodobne začne niekedy okolo polovice februára, aby mal Bowers čas na prípravu, uviedol vo štvrtok novinárom republikánsky senátor Mike Braun.

Investori zarobili na:

Spoločnosti SVB Financial Group, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,39 % (výkonnosť za 5 rokov: +308,73 %).  Finančná skupina SVB je holdingovou spoločnosťou pre Silicon Valley Bank. Banka je komerčná banka, ktorá slúži novým rozvíjajúcim sa spoločnostiam a spoločnostiam na strednom trhu so zameraním na technologický a prírodovedný priemysel.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Peking v piatok zahájil masové testovanie COVID-19 v niektorých oblastiach, zatiaľ čo Šanghaj testoval všetok personál nemocnice, keď Čína bojuje s najhorším výskytom tejto choroby od marca. Čistá hodnota fondu CUAM Innovation & Future Fund bola vo štvrtok 1,1793 juanov za jednotku, zatiaľ čo kótované jednotky sa v piatok na šanghajskom trhu uzavreli na hodnote 1,4060 juanov, čo predstavuje zisk 19,2%. Obchodníci a analytici pripisovali rally podielových fondov predovšetkým silnému dopytu zo strany retailových investorov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,09 %, Hang Seng -1,60 %, Nikkei 225 -0,44 %.

Nemecké spoločnosti Lufthansa a Air France klesli asi o 2%, zatiaľ čo dovolenková skupina TUI poklesla o 10% po tom, čo Európska únia navrhla označiť hotspoty infekcií COVID-19 ako „tmavočervené“ zóny a cestujúci z týchto oblastí si budú musieť pred odletom urobiť test alebo podstúpiť karanténu. Najväčšia svetová automobilka Volkswagen vzrástla o 1,9% vďaka odrazu v predaji prémiových automobilov v Číne. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,44 %, CAC 40 -0,56 %, DAX -0,24 %.

Prezident Joe Biden vo štvrtok v Bielom dome uviedol, že počet obetí USA v dôsledku pandémie pravdepodobne dosiahne budúci mesiac 500 000. Spoločnosť IBM Corp zaznamenala pokles o viac ako 9% a bola najväčšou brzdou indexu Dow Jones po tom, čo nesplnila odhady štvrťročných výnosov, ktoré boli zranené zriedkavým poklesom predaja jej softvérovej jednotky. Intel Corp rovnako klesol o viac ako 9%, pretože komentáre nového generálneho riaditeľa Pat Gelsinger po výsledkoch naznačujú nedostatok outsourcingu.  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,57 %, S&P 500 -0,05 %, NASDAQ +0,09 %.

Prečítané: 1331x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Shutterstock_2124593126 (2)
pred 6 dňami

Credit Suisse opäť témou dňa

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.