pred 3 rokmi

USA vs Čína

shutterstock_1212257944

Napätie medzi USA a Čínou pokračuje.

Absolútna správa:

Spojené štáty americké oznámili Číne, aby uzavrela svoj konzulát v Houstone pri dramatickom zhoršení väzieb medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami, a zdroj uviedol, že Peking zvažoval zatvorenie amerického konzulátu vo Wu-chane ako pomstu. „Žiadame USA, aby toto nesprávne rozhodnutie okamžite zrušili. Ak bude trvať na tom, aby sa vydala touto nesprávnou cestou, Čína bude rázne reagovať“, uviedol Wang na briefingu. Štátne ministerstvo toto rozhodnutie potvrdilo a uviedlo, že k tomuto kroku došlo na ochranu amerického duševného vlastníctva a súkromných informácií Američanov. Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo počas návštevy v Dánsku neposkytol žiadne podrobnosti, ale zopakoval len obvinenia z čínskych krádeží intelektuálneho vlastníctva USA a Európy, ktoré podľa neho stoja státisíce pracovných miest. "Stanovujeme jasné očakávania, ako sa bude správať Čínska komunistická strana. A keď sa tak nestane, podnikneme kroky na ochranu Američanov, ochranu našej národnej bezpečnosti a tiež na ochranu našej ekonomiky a pracovných miest", uviedol Pompeo. Zhoršenie nastáva v období pred novembrovými prezidentskými voľbami v USA, v ktorých sa zdá, že prezident Donald Trump a jeho demokratický rivát Joe Biden súťažia o to, kto v reakcii na Čínu môže vyzerať tvrdšie.

Investori zarobili na:

Spoločnosti HCA Healthcare, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 11,97 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +31,25 %). Spoločnosť poskytuje diagnostiku, liečbu, poradenstvo, ošetrovateľstvo a ďalšie služby, ako aj lekárske vzdelávanie, stredisko lekárskych zdrojov a školiace programy. Akcie vzrástli ako reakcia na pozitívne hospodárske výsledky.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína v stredu prvýkrát vylepšila svoj index akcií v Šanghaji po 30 rokoch pridaním technologických spoločností kótovaných na trhu STAR. Čínsky akciový trh by teraz mal vstúpiť do novej etapy a je pravdepodobné, že by sa mal spustiť pomalý rast, pretože nový index by mohol lepšie odrážať ekonomický vývoj krajiny a posilňovať dôveru investorov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,50 %, Nikkei -0,58 %, Hang Seng -2,25 %.

Európske indexy dnes poklesli, keď investori obrátili svoje zameranie späť na správy o výnosoch spoločností a prudký nárast v prípadoch koronavírusu po tom, čo dohoda o stimulačnom balíku pre EÚ poslala trhy v niektorých regiónoch na štvormesačné maximá v predchádzajúcom zasadnutí. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,02 %, CAC 40 -1,32 %, DAX -0,51 %.

Z ekonomického hľadiska podľa Národnej asociácie realitných kancelárií v júni predaj existujúcich domov v USA vyskočil o rekordných 20,7%. Akcie spoločnosti United Airlines Holdings Inc klesli o 3,2% po tom, čo spoločnosť zaznamenala upravenú čistú stratu 2,6 miliardy dolárov v apríli až júni. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,62 %, S&P 500 +0,54 %, NASDAQ +0,24 %.

Prečítané: 1970x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 19 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.