pred 3 rokmi

USA vs. Čína

shutterstock_1408374395

Ďalšie nezrovnalosti v Juhočínskom mori medzi 2 svetovými veľmocami.

Absolútna správa:

Spojené štáty americké dnes na čiernu listinu zaradili 24 čínskych firiem a jednotlivcov, ktoré podľa nej boli súčasťou stavebných a vojenských akcií v Juhočínskom mori. Americké ministerstvo obchodu uviedlo, že dve desiatky spoločností hrali úlohu pri pomoci čínskej vojenskej stavbe a militarizácii medzinárodne odsúdených umelých ostrovov v Juhočínskom mori. Štátne ministerstvo osobitne vyhlásilo, že zavedie vízové ​​obmedzenia pre čínskych jednotlivcov zodpovedných za takéto konanie. Medzi spoločnosti zaradené na čiernom zozname obchodného oddelenia patrí napr. Guangzhou Haige Communications Group a niekoľko firiem, ktoré sa zdajú byť prepojené na China Communications Construction Co, ako aj Peking Huanjia Telecommunication. Bol to posledný krok USA, ktorý vykonali proti firmám, ktorých tovar môže podporovať čínske vojenské aktivity, a prichádza pred voľbami v USA 3. novembra, v ktorých prezident Donald Trump a súper Joe Biden ostro kritizovali Čínu  z militarizácie Juhočínskeho mora a zo snahy zastrašiť ázijských susedov, ktorí by mohli chcieť využiť svoje rozsiahle zásoby ropy a plynu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti salesforce.com, inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 26,04 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +297,43 %).  Spoločnosť poskytuje služby riadenia vzťahov so zákazníkmi pre podniky na celom svete a poskytuje technologickú platformu pre zákazníkov a vývojárov na vytváranie a prevádzkovanie obchodných aplikácií. Akcie vzrástli na znak oznámenia výsledkov, ktoré prekonali očakávania, a že spoločnosť bude zaradená do Dow Jones Industrial Average Index.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Americký správca aktív Vanguard Group uzavrie svoje operácie v Hongkongu a Japonsku a zníži počet pracovných miest na oboch stranách, keď presunie svoje ázijské sídlo do Šanghaja. Vietnamské ministerstvo financií navrhlo povoliť short akcií prvýkrát v snahe zvýšiť objemy obchodovania. Tento návrh bol medzi medzinárodnými finančnými inštitúciami pozitívne prijatý s ohľadom na rozvoj kapitálových trhov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,17 %, Hang Seng +0,02 %, Nikkei 225 -0,03 %.

Bieloruská vláda žiada Rusko o finančnú pomoc. Bielorusko nielen že nemá z čoho vyplácať peniaze na dôchodky, ale nemá ani na splátky zahraničného dlhu. Nemecké koaličné strany sa dohodli na rozšírení opatrení na zmiernenie ekonomických účinkov koronavírusovej krízy za cenu až 10 miliárd EUR, zatiaľ čo Francúzsko má 3. septembra predložiť plán hospodárskej obnovy. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,81 %, CAC 40 +0,80 %, DAX +0,98 %.

Moderna Inc dnes uviedla, že jej experimentálna imunitná reakcia vyvolaná vakcínami COVID-19 u starších dospelých je podobná ako u mladších účastníkov, čo dáva nádej, že bude účinná u ľudí, u ktorých sa predpokladá, že budú vystavení vysokému riziku závažných komplikácií z koronavírusu. Očakáva sa, že FED odhalí nový rámec, ktorého cieľom je zmierniť inflačný postoj centrálnej banky, ktorý by mal predseda Jerome Powell počas svojho vystúpenia vo štvrtok riešiť. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,30 %, S&P 500 +1,01 %, NASDAQ +1,73 %.

Prečítané: 1596x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 19 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.