pred 2 mesiacmi

USA začínajú formálne vyšetrovanie autopilota od Tesly

shutterstock_1100335172

Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky odhaduje, že vyšetrovanie zasiahne zhruba 765 000 vozidiel. Regulátor hovorí, že incidenty si vyžiadali 17 zranení, jedno smrteľné.

Absolútna správa:

USA zahájili formálne vyšetrovanie systému autopilota od spoločnosti Tesla po takmer tucte kolízií. Zintenzívnili tak kontrolu systému, za ktorý si automobilka účtovala tisíce dolárov posledných 6 rokov. Vyšetrovanie NHTSA pokrýva odhadom 765 000 vozidiel Tesla - modely Y, X, S a 3 z rokov 2014 - 2021. Regulátor, ktorý má právomoc považovať autá za chybné a zrušiť ich objednávky uviedol, že vyšetrovanie zahájil po 11 nehodách, ktoré si vyžiadali 17 zranení a jedno úmrtie. "U všetkých predmetných vozidiel bolo potvrdené, že mali pred nehodou aktivovaného autopilota alebo tempomat." Autopilot je asistenčný systém Tesly, ktorý udržiava rýchlosť vozidiel a pri zaradení ich udržiava v strede v jazdných pruhoch, aj keď by mal vodič vždy dohliadať na jazdu. Spoločnosť je už roky kritizovaná za to, že systém pomenovala potenciálne zavádzajúcim spôsobom. Od konca roku 2016 uvádza na trh funkcie vyššej úrovne s názvom Full Self-Driving Capability. Teraz predáva tento balík funkcií - často označovaný ako FSD - za 10 000 dolárov alebo 199 dolárov mesačne. "Sme radi, že NHTSA konečne uznala náš dlhodobý záujem vyšetriť spoločnosť Tesla, ktorá uvádza technológiu na cesty, ktorá je nesprávne používaná spôsobom, ktorý vedie k nehodám, zraneniam a úmrtiam," povedal Jason Levine, výkonný riaditeľ Centra pre automobilovú bezpečnosť.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Parker-Hannifin Corp., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 2,05 % (výkonnosť za posledné 5 rokov: +142,62 %). Parker-Hannifin Corporation vyrába produkty motion control vrátane tekutých energetických systémov, elektromechanických ovládačov a súvisiacich komponentov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínska priemyselná produkcia vzrástla v júli o 6,4 % medziročne, očakával sa však rast o 7,8 %. HDP Japonska vzrástlo podľa odhadu o 0,3 % v druhom kvartáli oproti Q1, čo je lepší výsledok ako očakávaný rast o 0,2 %. Aramco je v pokročilej fáze rokovaní o prevzatí všetkých akcií spoločnosti Reliance Industries. Islamistické hnutie Taliban dnes oznámilo, že sa zmocnilo medzinárodného letiska v Kandaháre. Na mieste sa vzdalo niekoľko tisíc príslušníkov afganských špeciálnych síl, oznámil podľa spravodajského serveru BBC News Taliban. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,10 %, Hang Seng -0,80 %, Nikkei 225 -1,62 %.

Nemecko predá až štvrtinu svojho 20 % podielu v leteckej spoločnosti Lufthansa. Informoval o tom dnes nemecký fond pre hospodársku stabilizáciu WSF. Spomenul pritom pozitívny vývoj najväčších európskych aeroliniek. Britský premiér Boris Johnson plánuje v najbližších dňoch virtuálne stretnutie lídrov skupiny G-7 kvôli udalostiam v Afganistane. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,64 %, CAC 40 -0,83 %, DAX -0,32 %.

Pfizer a BioNTech predložili americkým regulátorom údaje v počiatočnom štádiu, ktoré ukazujú, že tretia dávka ich vakcíny proti Covid-19 viedla k vyšším hladinám ochranných protilátok. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,31 %, S&P 500 +0,26 %, NASDAQ -0,20 %.

Prečítané: 255x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2040704237
pred 14 hodinami

Podľa Powella je Fed na ceste k taperingu a inflácia spomalí

shutterstock_618852455
pred dňom

USA a európske krajiny dosiahli dohodu o ukončení sporu o digitálne dane

shutterstock_1882432147
pred 2 dňami

Bitcoin dosiahol nové historické maximum

shutterstock_1877604430
pred 3 dňami

Tisíce nezaočkovaných pracovníkov v USA čelia potenciálnej strate zamestnania

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.