pred 3 rokmi

Vyhlásenie ECB

ECB

ECB rozhodla, že sadzby a stimulačný program ponechá nezmenené.

Absolútna správa:

Európska centrálna banka sa dnes rozhodla držať svoje úrokové sadzby a stimulačný program bez zmeny, zatiaľ čo monitoruje hospodársku silu eurozóny. Uviedla, že bude pokračovať v masívnom stimulačnom programe vyhlásenom v marci na zmiernenie hospodárskeho šoku z pandémie. Minulý mesiac rozšírila svoj program pandemického núdzového nákupu o 600 miliárd EUR, čím sa objem stimulačného programu zvýšil na 1,35 bilióna EUR. Úroková sadzba pre hlavné refinančné operácie je 0% a úrokové sadzby pre jednodňové refinančné a jednodňové sterilizačné obchody zostávajú na 0,25% a -0,50%. Najnovšie ekonomické prognózy ECB poukazujú na tohtoročný pokles HDP eurozóny o 8,7%. Medzinárodný menový fond však varoval, že za rok 2020 by sa tento ukazovateľ mohol znížiť až o 10,2%. Lídri EÚ sa stretnú tento víkend na samite Európskej rady, aby prerokovali navrhovaný fond EÚ na obnovu vo výške 750 miliárd EUR.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Hartford Financial Services Group, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 4,73 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -10,49 %). Spoločnosť poskytuje škálu poistných produktov. Medzi produkty spoločnosti patrí poistenie majetku a úrazu, skupinové dávky a vzájomné fondy. Spoločnosť pôsobí v USA.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínska ekonomika sa vrátila k rastu v druhom štvrťroku po hlbokom poklese na začiatku roka, ale neočakávaná slabosť domácej spotreby zdôraznila potrebu väčšej politickej podpory na oživenie. Johnson & Johnson rokuje s vládou Japonska a nadáciou Billa Gatesa o blokovaní prideľovania svojej potenciálnej vakcíny COVID-19, keď sa pripravuje na začatie pokusov s ľuďmi. Vyvíja sa viac ako sto očkovacích látok s cieľom zastaviť pandémiu COVID-19 a výrobcovia drog vrátane spoločnosti J&J sa snažia zvýšiť zásoby. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -4,81 %, Nikkei -0,76 %, Hang Seng -2,00 %.

Európske akcie sa dnes znížili z mesačných maxím, pretože rastúce napätie vo vzťahoch medzi USA a Čínou tlmilo nádeje na globálne oživenie, zatiaľ čo investori čakali na vyhlásenie od Európskej centrálnej banky. K poklesu tiež prispela dávka správ o slabých príjmoch, pričom holandský výrobca piva Heineken skĺzol o 4,9% a spoločnosť luxusného tovaru Richemont klesla o 5,0%, pretože ich predaj bol zasiahnutý uzatvorením kvôli koronavírusu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,38 %, CAC 40 -0,46 %, DAX -0,43 %.

Nárast infekcií COVID-19 v mnohých štátoch na juhu USA vyvolal obavy, že ďalšie obchodné prerušenia, ktoré majú zastaviť šírenie vírusu, spôsobia nové hospodárske škody. 30-ročná úroková miera hypotéky klesla v priemere na 2,98% s priemerným 0,7 bodom, z 3,03% v predchádzajúcom týždni. Pred týmto týždňom tieto sadzby neklesli pod 3%, odkedy Freddie Mac začal prieskum na hypotekárnom trhu v roku 1971. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,50 %, S&P 500 -0,33 %, NASDAQ -0,73 %.

Prečítané: 1679x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 8 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.