pred 11 mesiacmi

Výnosová sezóna sa začína

Shutterstock_2181456235 (3)

Ukazovateľ veľkých finančných inštitúcií sa vyšplhal na najvyššiu úroveň od apríla po tom, čo JPMorgan Chase & Co, Wells Fargo & Co a Citigroup Inc. dosiahli lepšie čísla, než sa odhadovalo.

Absolútna správa

Index S&P 500 rástol piatu seansu po sebe a bol na najlepšej úrovni od marca. Zisky v oblasti mega spoločností tiež prispeli k piatkovým ziskom, pričom spoločnosť Nvidia Corp. dosiahla historické maximum a spoločnosť Microsoft Corp. vzrástla približne o 1,5 %. Štátne dlhopisy zaznamenali v piatok obrat, pričom výnosy stúpli po tom, čo údaje ukázali, že spotrebiteľská nálada v USA sa začiatkom júla zvýšila na takmer dvojročné maximum, zatiaľ čo krátkodobé inflačné očakávania sa zvýšili. Dvojročné americké výnosy boli stále na ceste k najväčšiemu týždennému poklesu za posledné štyri mesiace. Zelená bankovka zaznamenala mierny zisk, čím skrátila svoj najväčší týždenný prepad od novembra. Veľké banky naďalej profitujú zo zvyšovania úrokových sadzieb Federálnym rezervným systémom. Tržby banky JPMorgan vzrástli na rekordnú úroveň, k čomu prispela aj akvizícia banky First Republic Bank. Wells Fargo dosiahla vyšší čistý úrokový výnos, ako očakávali analytici, a zvýšila svoj výhľad na celý rok. Trhové údaje sa vzďaľujú od výsledku hlbokej recesie. Globálne akciové fondy zaznamenali za posledných sedem týždňov prílev takmer 70 miliárd USD, napísala banka v poznámke s odvolaním sa na údaje spoločnosti EPFR Global.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Podľa predbežného odhadu vzrástol HDP Singapuru v 2. štvrťroku 2023 medziročne o 0,7 %, čo je nad očakávaniami trhu, ktorý predpokladal rast o 0,6 %. Išlo o desiaty štvrťrok rastu za sebou v prostredí zrýchlenia. Vláda na tento rok predpokladá rast HDP o 0,5 % až 2,5 %. Na medzikvartálnej báze ekonomika v 2. štvrťroku vzrástla o 0,3 %, čím zvrátila predchádzajúci pokles o 0,4 %, pričom sa vyrovnala konsenzu a odvrátila riziko technickej recesie.

EU: Obchodný deficit eurozóny sa v máji 2023 prudko znížil na 0,3 mld. eur v porovnaní s revidovaným deficitom 30,3 mld. eur s trhovými očakávaniami na úrovni 7,6 mld. eur, keďže dovoz prudko klesol v dôsledku nižších cien energií a vývoz potravín a automobilov sa zvýšil. Dovoz sa prepadol o 12,8 %, čo je najviac od januára 2021. Spomedzi hlavných obchodných partnerov sa znížil najmä dovoz z Číny, Spojeného kráľovstva, USA, Nórska a Ruska. Vývoz sa medzitým znížil o 2,3%.

USA: Vývozné ceny v USA v júni 2023 medzimesačne klesli o 0,9 % po májovom poklese o 1,9 % a viac, ako trh očakával, teda o 0,2 %. Ceny poľnohospodárskeho vývozu klesli o 1,6 % v dôsledku nižších cien sóje, ovocia a orechov, ktoré viac ako kompenzovali vyššie ceny mäsa. Na ročnej báze sa vývozné ceny prepadli o 12 %, čo je najväčší pokles od septembra 1984, keď bola táto séria prvýkrát zverejnená.

Prečítané: 715x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.