pred rokom

Výrazné poklesy na akciovom trhu

shutterstock_1673373829

Pandémia koronavírusu neustále napáda akciový trh v podobe rastúcich prípadov.

Absolútna správa:

Americké akciové trhy dnes pri otvorení prudko poklesli, pretože čoraz rýchlejšie šírenie vírusu Covid-19 na väčšine územia severnej pologule spôsobovalo, že vyhliadky na opätovné zablokovanie a všetky súvisiace negatívne dopady na ekonomiku sú čoraz pravdepodobnejšie. Tento trend viedli európske akciové trhy, pričom nemecký DAX klesol nad 4% v súvislosti so správami, že kancelárka Angela Merkelová navrhla na mesiac november zatvorenie barov a reštaurácií, aby sa prelomil trend stúpajúcich infekcií, hospitalizácií a úmrtí. Uvádza sa tiež, že Francúzsko plánuje týždenné národné opatrenia. Americké údaje však zostávajú na jasne negatívnej ceste, keď počet hospitalizácií a úmrtí stúpa okolo najvyšších úrovní od augusta. Rastúca miera nových infekcií nie je spôsobená hlavne zvýšeným testovaním. Miera pozitivity - podiel testov, ktoré sa vrátia pozitívne - tiež vzrástla na najvyššiu úroveň od augusta, na 8,2% z necelých 4% na konci septembra. „Národné hospitalizácie sú na ceste k prekonaniu vrcholov prvej a druhej vlny do vďakyvzdania,“ uviedol v poznámke pre klientov Ian Shepherdson, hlavný ekonóm spoločnosti Pantheon Macroeconomics. Prepad nastal v jeden z najrušnejších dní aktuálnej výsledkovej sezóny, keď spoločnosti Boeing, General Electric a UPS prekonali očakávania týkajúce sa ich zárobkov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Automatic Data Processing, Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 6,20 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +76,41 %). Služby spoločnosti zahŕňajú širokú škálu riešení v oblasti riadenia ľudských zdrojov, miezd a daní.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Akcie Číny skončili dnes druhýkrát za sebou vyššie, nakoľko spotrebitelia a zásoby zdravotnej starostlivosti získavali podnety v nádeji na ďalšie ekonomické zotavenie z pandémie. Japonské akcie dnes klesli už tretie zasadnutie za sebou. Stiahli ich obavy, že prudký nárast počtu prípadov koronavírusu v Európe a USA by mohol ďalej poškodiť už aj tak zničenú globálnu ekonomiku. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,81 %, Hang Seng -0,32 %, Nikkei 225 -0,29 %.

Nemecké akcie utrpeli najslabší deň od začiatku júna, keď sa vláda dohodla na núdzovom obmedzení v boji proti prudkým nárastom prípadov COVID-19. Výrobca leteckých motorov Rolls-Royce medzitým prudko vzrástol o 12,5% deň po tom, čo akcionári schválili vydanie dlhopisov v hodnote 2 miliárd libier na posilnenie svojich financií.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -3,49 %, CAC 40 -3,37 %, DAX -4,17 %.

Demokratický prezidentský kandidát Joe Biden vedie nad republikánskym prezidentom Donaldom Trumpom na celoštátnej úrovni o 10 percentuálnych bodov, ukázal prieskum agentúry Reuters / Ipsos. Stratég UBS uviedol, že u Bidenovej administratívy vidno znižovanie obchodného napätia s tradičnými spojencami, ako sú Európa a Kanada, ako aj s Čínou, čo by malo celkovo zlepšiť sentiment na trhu a považovať dolár za bezpečný prístav. Iba šesť dní pred voľbami sa ukazovateľ strachu VIX na Wall Street zvýšil na najvyššiu úroveň od 15. júla, a to aj v súvislosti s obavami, že víťaz možno nebude vyhlásený v noci 3. novembra kvôli oneskoreniu v počítaní obrovského množstva hlasovacích lístkov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -3,43 %, S&P 500 -2,94 %, NASDAQ -3,73 %.

Prečítané: 693x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1566823240 (1)
pred 13 hodinami

Americké akcie predlžujú poklesy

shutterstock_1465275569
pred dňom

Globálny akciový trh v červených číslach

shutterstock_1643463436
pred 2 dňami

Walmart odhalil plány na vytvorenie kryptomeny a NFT

shutterstock_1700360854
pred 5 dňami

Európska energetická kríza sa zhoršuje

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.