Akcie pokračovali v miernom raste z takmer prepredanej úrovne, keď obchodníci hodnotili vyhliadky na rast ziskov na pozadí rastúcich úrokových sadzieb.
Akcie pokračovali v miernom raste z takmer prepredanej úrovne, keď obchodníci hodnotili vyhliadky na rast ziskov na pozadí rastúcich úrokových sadzieb.
Absolútna správa:
Index S&P 500 pokračuje v raste, po tom čo sa včera odrazil od svojho 200 týždňového kĺzavého priemeru. Goldman Sachs Group Inc. vzrástla po tom, čo sa stala najnovšou veľkou bankou, ktorá investorom poskytla pozitívne výsledky. Netflix Inc. oznámi svoje čísla po uzávierke a investori budú zisťovať, či spoločnosť, ktorá je priekopníkom v oblasti streamovania televízie, naplní svoju predpoveď návratu k rastu predplatiteľov. Pozitívne výsledky spoločností a zvraty v politike Spojeného kráľovstva pomohli podporiť sentiment voči riziku. Ale s protivetrom inflácie, rizikami pre ekonomiku a centrálnymi bankami, ktoré plánujú pokračovať so zvyšovaním úrokových sadzieb, sa vedú diskusie o tom, ako dlho budú akcie rásť a vykazovať zisky. Podľa zápisníc zo stretnutí diskontných sadzieb zverejnených v utorok niektorí regionálni riaditelia Fedu minulý mesiac uprednostňovali zvýšenie kľúčovej úrokovej sadzby o nižšiu alebo väčšiu sumu, než je 75 bázických bodov. Okrem toho nálada na akcie a globálny rast medzi správcami fondov v prieskume Bank of America Corp. ukazuje úplnú kapituláciu a otvára cestu akciám na dno v prvej polovici roku 2023.
Investori zarobili na:
Carnival Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 11,14 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -88,05 %). Spoločnosť Carnival Corporation vlastní a prevádzkuje výletné lode, ktoré ponúkajú plavby do všetkých hlavných dovolenkových destinácií vrátane Severnej Ameriky, Spojeného kráľovstva, Nemecka, južnej Európy, Južnej Ameriky a Ázie a Tichomoria.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Výnosy japonských 20-ročných dlhopisov boli v utorok 18. októbra podľa mimoburzových medzibankových kotácií výnosov pre túto splatnosť štátnych dlhopisov na úrovni 1,15 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,21 %, Hang Seng +1,82 %, Nikkei 225 +1,42 %.
Taliansko zaznamenalo v auguste 2022 obchodný deficit vo výške 9,57 mld. EUR, čo je najvyšší zaznamenaný deficit v histórii, ktorý sa zmenil z prebytku 1,02 mld. EUR v rovnakom období predchádzajúceho roka, keďže prudký nárast cien energií v súvislosti s hľadaním alternatívnych zdrojov k Rusku zvýšil dovoz. V rámci Európskej únie Taliansko vykázalo obchodný deficit vo výške 1,81 mld. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,64 %, CAC 40 +0,44 %, DAX +0,92 %.
Priemyselná výroba v Spojených štátoch sa v septembri 2022 medziročne zvýšila o 5,3 %, čo je najviac od apríla, a vzrástla tak z 3,9 % v predchádzajúcom mesiaci. Rast priemyselnej produkcie sa zvýšil na 4,7 % z 3,5 % v auguste, a to v dôsledku 6,0 % skoku vo výrobe produktov dlhodobej spotreby, na čele s výrobou motorových vozidiel. Na mesačnej báze priemyselná produkcia v septembri vzrástla o 0,4 %, čím prekonala trhové prognózy o 0,1 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,13 %, S&P 500 +1,16 %, NASDAQ +0,90 %.
Prečítané: 1098x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.