Index S&P 500 otestoval svoju dôležitú technickú úroveň a následne počas dňa rástol, pričom pozitivita rástla aj po tom ako boli zrušené ďalšie nefinancované daňové škrty britskej premiérky Liz Trussovej.
Index S&P 500 otestoval svoju dôležitú technickú úroveň a následne počas dňa rástol, pričom pozitivita rástla aj po tom ako boli zrušené ďalšie nefinancované daňové škrty britskej premiérky Liz Trussovej.
Absolútna správa:
Počas dňa rástli v indexe S&P 500 takmer všetky akcie spoločností, pričom index S&P 500 testoval svoj 200 týždňový kĺzavý priemer od ktorého sa neskôr aj odrazil. Technologický Nasdaq 100 rástol najviac z pomedzi indexov. Napriek tomu, najnovšie modely pravdepodobnosti recesie v USA, ktoré vypracovali ekonómky agentúry Bloomberg, predpovedajú vyššiu pravdepodobnosť tejto udalosti vo všetkých časových horizontoch. Potvrdzujú to aj očakávania pre aktuálnu výsledkovú sezónu, ktoré sú zatiaľ veľmi nízke. Miera výroby v štáte New York sa v októbri už tretí mesiac znižovala a väčší podiel tovární bol začiatkom roka 2023 optimistickejší, pokiaľ išlo o podnikateľské podmienky.
Investori zarobili na:
Ceridian HCM Holding Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,27 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: 79,14 %). Ceridian HCM Holding Inc. pôsobí ako holdingová spoločnosť. Spoločnosť prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyvíja softvér na riadenie ľudského kapitálu.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Index spotrebiteľských cien na Novom Zélande vzrástol v júni 2022 v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom o 1,7 %, čo je síce miernejší nárast ako 1,8 % v predchádzajúcom období, ale nad trhovými očakávaniami 1,5 % nárastu, ktorý bol spôsobený najmä skupinou bývania a služieb pre domácnosti. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,10 %, Hang Seng +0,15 %, Nikkei 225 -1,16 %.
Ročná miera inflácie v Taliansku v septembri 2022 vzrástla na 8,9 %, čo je najvyššia hodnota za takmer 37 rokov a zvýšila sa z 8,4 % v predchádzajúcom mesiaci. K rastu spotrebiteľských cien prispeli najmä vyššie ceny potravinárskeho tovaru. Medziročná miera jadrovej inflácie, ktorá nezahŕňa energie a nespracované potraviny, vyskočila na rekordných 5 % z augustových 4,4 %. Na mesačnej báze sa spotrebiteľské ceny zvýšili o 0,3 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,77 %, CAC 40 +1,83 %, DAX +1,70 %.
Výrobný index NY Empire State v októbri 2022 klesol o 7,6 bodu na -9,1 bodu, pričom trh očakával -4,0 bodu, čo naznačuje, že podnikateľská aktivita v štáte New York klesla už tretí mesiac po sebe. Index nových objednávok zostal nezmenený na úrovni 3,7 bodu, čo naznačuje mierny nárast objednávok, zatiaľ čo index dodávok sa prepadol o 19,9 bodu na -0,3 bodu, čo poukazuje na vyrovnanie dodávok po ich výraznom náraste v minulom mesiaci. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,87 %, S&P 500 2,65 %, NASDAQ +3,43 %.
Prečítané: 868x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.