Najväčšia kryptomena vzrástla o viac ako 15% za posledný týždeň
Najväčšia kryptomena vzrástla o viac ako 15% za posledný týždeň
Absolútna správa:
Bitcoin dnes vzrástol o 5% na približne 46 000 dolárov, zatiaľ čo Ethereum si dnes popoludní polepšilo o 4% na 3 150 dolárov. Dve najväčšie kryptomeny za posledných niekoľko dní narástli o viac ako 20% a vytiahli ďalšie digitálne meny ako Cardano, Dogecoin a XRP. Obchodníci s kryptomenami nakupujú meny a akcie digitálnych aktív pred hlasovaním v Senáte, ktoré objasní požiadavky na podávanie zápisov o brokeroch a burzách. Cieľom Kongresu je získať príjmy z krypto transakcií vo výške 28 miliárd dolárov, aby našli ďalší zdroj na spolufinancovanie 550 miliardového balíka výdavkov na infraštruktúru. Podľa návrhu dodatku, ktorý získala spoločnosť Barron's, sa teraz zdá, že bol dosiahnutý kompromis pozmeňujúci a doplňujúci návrh k požiadavkám na podávanie zápisov. Senátori Cynthia Lummis a Pat Toomey oznámili dohodu s demokratickými kolegami a vytvorili dvojstrannú koalíciu kľúčových vyjednávačov v Senáte. Navrhli, že pojem maklér zahŕňa iba tie osoby, ktoré vykonávajú transakcie, v ktorých spotrebitelia nakupujú, predávajú a obchodujú s digitálnymi aktívami. Tento kompromis prináša priemyslu úľavu.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Moderna, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 17,10 % (výkonnosť za posledné 3 roky: +1933,47 %). Dôvodom prudkého rastu ceny akcií spoločnosti bolo zverejnenie lepších hospodárskych výsledkov ako očakávali analytici. Spoločnosť Moderna, Inc. pôsobí ako klinická biotechnologická spoločnosť. Spoločnosť sa zameriava na vývoj RNA terapeutík a vakcín. Moderna vyvíja lieky mRNA na infekčné, imuno-onkologické a kardiovaskulárne ochorenia.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Čínska ročná miera inflácie v júli 2021 klesla na 1,0% z 1,1%, tieto hodnoty sme mohli zaznamenaťv júny keď bola inflácia na úrovni 1,1%. V porovnaní s trhovým konsenzom, ktorý počítal s 0,8% infláciou. To bol najnižší údaj od apríla a očakávalo sa dosiahnutie týchto hodnôt vzhľadom na prudší pokles nákladov na potraviny. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,30 %, Hang Seng +0,40 %, Nikkei 225 +0,33 %.
Nemecký obchodný prebytok sa v júni 2021 zvýšil na 16,3 miliardy EUR a vzrástol o 0,9 miliardy EUR v porovnaní s minulým rokom v dôsledku pokračujúceho oživenia globálneho dopytu po kríze spôsobenej koronavírusom. Export stúpol o 23,6 percenta na najvyššiu úroveň od marcového maxima. Miera nezamestnanosti vo Švajčiarsku predstavovala v júli 2021 nesezónne upravených 2,8%, čo je 16 mesačné minimum. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,06 %, CAC 40 -0,06 %, DAX -0,10 %.
Výnos 10-ročnej pokladničnej poukážky sa počas druhého augustového týždňa zvýšil nad 1,3%, čo je najvyššia úroveň od polovice júla, a zotavuje sa z viac ako päťmesačného minima 1,127% dosiahnutého minulý týždeň. Silné údaje, ktoré prišli z trhu práce v USA zverejnené v piatok zvýšili očakávania o možnosti skoršieho zníženia stimulov americkej centrálnej banky. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,31 %, S&P 500 -0,09 %, NASDAQ +0,16 %.
Prečítané: 1175x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.