Čína zasahuje proti firmám od spoločností Jack Ma’s Ant Group Co. a Alibaba Group Holding Ltd. až po spoločnosť Meituan na doručovanie potravín a u giganta Didi Global Inc.
Čína zasahuje proti firmám od spoločností Jack Ma’s Ant Group Co. a Alibaba Group Holding Ltd. až po spoločnosť Meituan na doručovanie potravín a u giganta Didi Global Inc.
Absolútna správa:
Čínsky regulátor cenných papierov uviedol, že plánuje obmedziť výkupy finančných prostriedkov v krajine. Čínska regulačná komisia pre cenné papiere bude pracovať na odstránení takzvaných fondov súkromného kapitálu, ktoré sa v skutočnosti predávajú širokej verejnosti namiesto cielených investorov, uviedol predseda Yi Huiman v prejave k združeniu fondov a priemyslu, ktoré zverejnila CSRC. Varovanie prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo Čína uviedla, že zastavuje fondom súkromného kapitálu možnosť získavania peňazí na investovanie do rozvoja rezidenčných nehnuteľností. Čínska asociácia správy aktív verbálne informovala súkromné kapitálové firmy, že už nebudú akceptovať registrácie na zriadenie fondov na investovanie do projektov. CSRC bude prísne regulovať získavanie finančných prostriedkov, investície, správu a vyberanie finančných prostriedkov v rámci sektora, uviedli to bez toho, aby poskytli časový rozvrh pre implementáciu nových pravidiel.
Investori zarobili na:
Spoločnosti PayPal Holdings, Inc, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 3,64 % (výkonnosť za posledné 5 rokov: 678,28 %). Spoločnosť PayPal Holdings funguje ako technologická spoločnosť, ktorej platforma umožňuje digitálne a mobilné platby v mene spotrebiteľov a obchodníkov. Spoločnosť ponúka online platobné riešenia. PayPal Holdings slúži zákazníkom na celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Maloobchodné tržby v Japonsku v júli 2021 medziročne vzrástli o 2,4%, čo bolo nad očakávaniami trhu, ktorý počítal s rastom o 2,1%. Bol to piaty mesiac rastu maloobchodu v dôsledku posilnenia spotreby, ktorá rástla vďaka zrýchleniu očkovania proti COVID-19. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,29 %, Hang Seng +0,52 %, Nikkei 225 +0,54 %.
Ukazovateľ ekonomického sentimentu v eurozóne klesol v auguste 2021 na 117,5 bodu z historického maxima 119,0, ktoré bolo namerané minulý mesiac a sentiment nesplnil očakávania trhu, ktoré počítali s hodnotou 117,9 bodu. Sentiment sa zhoršil prvýkrát od januára kvôli obavám z Delta variantu. Morálka medzi poskytovateľmi služieb klesla zo 14-ročného maxima. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,19 %, CAC 40 +0,08 %, DAX +0,22 %.
Budúce predaje domov v USA v júli 2021 medziročne klesli o 8,5%, čo je druhý po sebe idúci pokles v dôsledku obmedzenej ponuky. Vo všetkých štyroch regiónoch došlo k medziročnému zníženiu transakcií. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom očakávané tržby klesli o 1,8% v porovnaní s trhovými prognózami, ktoré počítali s nárastom o 0,4%. Iba región Západ zaznamenal medzimesačný nárast zmluvnej činnosti, zatiaľ čo ostatné tri hlavné regióny hlásili pokles. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,16 %, S&P 500 +0,43 %, NASDAQ +0,90 %.
Prečítané: 1458x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.