Hlavný investičný stratég spoločnosti Oppenheimer John Stoltzfus zverejnil najviac rastový cenový cieľ pre index S&P 500, ktorý predpovedá 14% nárast na 5 330 do konca roka 2022.
Hlavný investičný stratég spoločnosti Oppenheimer John Stoltzfus zverejnil najviac rastový cenový cieľ pre index S&P 500, ktorý predpovedá 14% nárast na 5 330 do konca roka 2022.
Absolútna správa:
Všetky tri hlavné indexy zaznamenali vo štvrtok nárast, pretože obavy spôsobené variantom Omikron, ktorý mal potencionálne zapríčiniť vykoľajenie ekonomického rastu, sa ochladili medzi investormi, ktorí začiatkom tohto týždňa väčšinou predávali svoje rizikové aktíva na základe správ o narastajúcom počte prípadov. Investori dnes dôkladne pozorujú a zvažujú ekonomické správy. Ministerstvo práce dnes uviedlo, že počiatočný počet žiadostí o prácu v nezamestnanosti dosiahol úroveň 205 000, pričom sa udržal klesajúci trend z vrcholov pandémie. Novembrové predaje nových domov v USA vzrástol až o 12,4 % na sedemmesačné maximum 744 000, čo bolo zapríčinené nízkymi úrokovými sadzbami hypoték a zvýšením dopytom v odvetví bývania. Objednávky tovaru dlhodobej spotreby v USA vzrástli v novembri o 2,5 % oproti predchádzajúcemu mesiacu, k čomu prispel prudký nárast objednávok lietadiel. Pozitívnou správou pre investorov bola aj novinka, že spoločnosť Merck získala povolenie od amerického Úradu pre potraviny a liečivá pre svoj liek na COVID-19, len jeden deň po tom, čo dostala spoločnosť Pfizer schválenie na používanie vlastnej tabletky proti Covidu. Ukázalo sa, že tabletka vyvinutá spoločnosťou Merck v spojení s Ridgeback Biotherapeutics, nazývaná molnupiravir, znižuje počet hospitalizácií a úmrtí približne o 30 % v údajoch z klinických štúdií. Uvádza sa, že tabletka Pfizer je na 90 % účinná pri prevencii hospitalizácií a úmrtí u vysokorizikových pacientov.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Tesla Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,76 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +2 392,66 %). Tesla Inc. navrhuje, vyrába a predáva vysokovýkonné elektrické vozidlá a komponenty hnacej sústavy elektrických vozidiel. Spoločnosť vlastní svoju predajnú a servisnú sieť a predáva komponenty elektrického pohonu iným výrobcom automobilov. Tesla obsluhuje zákazníkov po celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Čína má v pláne zaviesť politiku, ktorá bude pomáhať exportérom a importérom, pretože zahraniční obchod je vystavený rastúcej neistote. Dnes nás o tom informovala tlačová agentúra Xinhua s odvolaním na zasadnutie štátnej rady. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,70 %, Hang Seng +0,40 %, Nikkei 225 +0,83 %.
Taliansko čelí novým výzvam v problematickej otázke, či je ich dlh životaschopný, keďže Európska centrálna banka odvoláva núdzovú podporu, ktorá pomohla najzadlženejším ekonomikám eurozóny prežiť pandémiu koronavírusu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,16 %, CAC 40 +0,77 %, DAX +1,04 %.
Index cien výdavkov na osobnú spotrebu v USA vzrástol v novembri medziročne o 5,7 %, najviac za 39 rokov, čo odráža nárast cien tovarov aj služieb. Spotrebiteľský sentiment Michiganskej univerzity pre USA vzrástol v decembri 2021 na 70,6 bodu, čo je nad predbežnými odhadmi aj trhovým konsenzom 70,4 bodu v porovnaní so 67,4 bodu z minulého mesiaca. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,55 %, S&P 500 +0,60 %, NASDAQ +0,85 %.
Prečítané: 1407x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.