Podľa najnovších správ má spoločnosť z rizikového obchodovania na krku stratu v hodnote 70 miliónov dolárov.
Podľa najnovších správ má spoločnosť z rizikového obchodovania na krku stratu v hodnote 70 miliónov dolárov.
Absolútna správa:
Spoločnosť JPMorgan Chase & Co. utrpela stratu vo výške 70 miliónov dolárov z niekoľkých veľkých stávok na dlhopisy a credit-default swapy. Podľa ľudí oboznámených s týmito obchodmi sa väčšina strát viaže na obchody, na ktoré dohliadal Gianfranco Canepa, bývalý šéf obchodovania s vysokým výnosom banky pre región EMEA. Straty sa mali rýchlo navýšiť práve v čase keď Canepa odišiel z pozície a prevzal funkciu v hedžovom fonde GoldenTree Asset Management. Zástupcovia spoločností JPMorgan a Goldentree sa k skutočnosti odmietli vyjadriť. Canepa nereagoval ani na viaceré pokusy o kontaktovanie. Európsky úverový trh s vysokým výnosom, na ktorom investori nakupujú a predávajú rizikové podnikové dlhopisy a deriváty v hodnote miliárd eur, bol tento rok ovplyvnený nestabilnou geopolitikou, od prebiehajúcej vojny na Ukrajine až po hospodársky krach Spojeného kráľovstva, a to všetko na pozadí zvyšovania úrokových sadzieb. Táto správa cenu akcie veľmi nezasiahla ale to neznamená, že je všetko v poriadku. Veľkým rizikom ostáva vnútorná štruktúra spoločnosti, ktorej takéto správy určite nepomáhajú.
Investori zarobili na:
Spoločnosti State Street Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,19 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: - 16,99 %). State Street Corporation poskytuje služby inštitucionálnym investorom a spravuje finančné aktíva na celom svete. Medzi produkty a služby spoločnosti patrí úschova, účtovníctvo, správa, denné oceňovanie, medzinárodné výmenné služby, správa hotovosti, správa finančných aktív, požičiavanie cenných papierov a investičné poradenstvo.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Prebytok obchodnej bilancie Číny sa v novembri 2022 znížil na 69,84 mld. USD zo 71,7 mld. USD v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka, čo je oveľa menej ako sa predpokladalo. Išlo o najmenší obchodný prebytok od apríla, a to v dôsledku oslabenia globálneho a domáceho dopytu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 - 0,25 %, Hang Seng - 3,22 %, Nikkei 225 - 0,72 %.
Miera nezamestnanosti vo Švajčiarsku sa v novembri 2022 zvýšila na 2,0 % z 1,9 % v predchádzajúcich dvoch mesiacoch. Miera nezamestnanosti mladých ľudí, ktorá meria uchádzačov o zamestnanie vo veku 15 až 24 rokov, zostala nezmenená na úrovni 1,9 %. Priemyselná produkcia v Nemecku sa v októbri 2022 medzimesačne znížila o 0,1 %. Produkcia klesla v prípade spotrebného tovaru (-1,9 %) a polotovarov (-1,8 %). Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,46 %, CAC 40 - 0,41 %, DAX - 0,57 %.
Bank of Canada na svojom poslednom zasadaní v roku 2022 zvýšila cieľovú sadzbu jednodňových úverov o 50 bázických bodov na 4,25 %, čo bolo v súlade s trhovými očakávaniami. Činitelia menovej politiky konštatovali, že hospodársky rast zostáva silný, aj keď sa očakáva, že sa do konca tohto roka a v prvej polovici roka 2023 zastaví. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,00 %, S&P 500 -0,19 %, NASDAQ -0,51 %.
Prečítané: 2106x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.