USA dosiahlo 70 percent dospelých zaočkovaných najmenej jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19.
USA dosiahlo 70 percent dospelých zaočkovaných najmenej jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19.
Absolútna správa:
Sedemdesiat percent dospelých z USA dostalo najmenej jednu dávku očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19, čo je kľúčový míľnik v boji proti pandémii, ktorý prichádza takmer o mesiac neskôr, ako bol pôvodný cieľ prezidenta Joea Bidena. Guvernér New Yorku Andrew Cuomo uviedol, že zamestnanci mestskej hromadnej dopravy musia byť zaočkovaní alebo sa musia podrobiť každý týždeň testom na ochorenie Covid-19, a vyzval súkromné firmy, aby pristúpili k politike prijímania iba zaočkovaných zamestnancov. V New York City sa dôrazne odporúčal nosiť rúška a respirátory vo vnútorných priestoroch, aj napriek tomu, že nebol vydaný žiadny oficiálny mandát, ktorý by toto opatrenie nariaďoval. Po dramatickom poklese v očkovaní, ktorý nastal v USA od apríla sa tempo očkovania nedávno zrýchlilo v dôsledku rýchlo sa šíriaceho delta variantu koronavírusu.
Investori zarobili na:
Spoločnosti DXC Technology Company, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,58 % (výkonnosť za posledné 4 roky: -36,93%). DXC Technology Company poskytuje služby v oblasti informačných technológií. Spoločnosť ponúka služby a riešenia v oblasti analytiky, aplikácií, podnikových procesov, cloudu a pracovného zaťaženia.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Spoločnosť JPMorgan v pondelok uviedla, že čínske regulačné zmeny sú skôr lokálnym než globálnym problémom a banka naďalej drží akcie z rozvíjajúcich sa trhov. Japonský výrobca áut Toyota Motor je v prvom polroku 2021 najväčšou automobilkou na svete podľa počtu predaných áut. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,55 %, Hang Seng +1,06 %, Nikkei 225 +1,82 %.
Nemecké maloobchodné tržby v júni medziročne vzrástli o 6,2 %, trh odhadoval nárast o 3,0 %. Hodnota priemyselného PMI indexu v eurozóne dosiahla za mesiac júl 62,8 bodu, čo je lepší výsledok ako sa očakávalo. Trh očakával hodnotu 62,6 bodu. V oblasti európskych fúzií a akvizícií sa rysuje zatiaľ najrušnejšie leto v histórii. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,67 %, CAC 40 +0,95 %, DAX +0,16 %.
Americká výrobná aktivita rástla v júli pomalším tempom druhý mesiac v rade, pretože pretrvával nedostatok surovín, aj napriek tomu, že existujú náznaky určitého uvoľnenia prekážok v dodávateľských reťazcoch. Úverové oddelenia v amerických bankách informovali v druhom štvrťroku o zmiernení štandardov a podmienok pre podnikateľské pôžičky, nakoľko dochádza k zotaveniu ekonomiky v dôsledku širších uvoľňovaní opatrení a zvyšovaniu miery očkovania proti koronavírusu. Výdavky v stavebnom sektore USA v júni medzimesačne vzrástli o 0,1 %, pričom odhad trhu bol na úrovni rastu o 0,4 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,28 %, S&P 500 -0,19 %, NASDAQ +0,06 %.
Prečítané: 1084x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.