83% bánk používa cloud ako súčasť svojej primárnej výpočtovej infraštruktúry
83% bánk používa cloud ako súčasť svojej primárnej výpočtovej infraštruktúry
Absolútna správa:
Banky začínajú podnikať kroky na zmiernenie existujúcich rizík vyplývajúcich z čoraz častejšieho využívania externých služieb cloud computingu, vyplýva to z dnešného prieskumu spoločností Harris Poll a Google Cloud. Centrálna banka Anglicka a Centrálna banka Francúzka vyjadrili obavy z nedostatku transparentnosti v tom, ako sa banky spoliehajú na koncentrovaný počet externých poskytovateľov cloudových služieb, ako sú Google, Microsoft a Amazon, ktorí sú mimo dosahu regulačných orgánov. Regulačné orgány sa obávajú, že ak mnohé banky využívajú rovnakých poskytovateľov tak by to mohlo spôsobiť systémové riziko, ak by niektorá z cloudových spoločností padla. Prieskum 1300 lídrov v oblasti finančných služieb z USA, Kanady, Francúzska, Nemecka, Británie, Hongkongu, Japonska, Singapuru a Austrálie ukázal, že 83% bánk používa cloud ako súčasť svojej primárnej výpočtovej infraštruktúry. Väčšina spoločností tiež zvažuje prijatie stratégie multicloud, ktorý by bankám umožnila prejsť na alternatívneho poskytovateľa v prípade výpadku, aby sa zabránilo potencionálnemu prerušeniu služieb pre zákazníkov.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Organon & Co., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 12,26 %. Organon & Co. funguje ako farmaceutická spoločnosť. Spoločnosť vyvíja a vyrába lieky a ďalšie produkty v celom rade oblastí vrátane reprodukčného zdravia, srdcových chorôb, dermatológie, alergií a astmy. Organon & Co slúži zákazníkom po celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Miera inflácie maloobchodných cien v Indii v júli 2021 medziročne zmiernila na 5,59 % z 6,26%, ktoré boli namerané minulí mesiac a pod očakávaniami trhu, ktorý počítal s mierou inflácie na úrovni 5,78%. Bolo to prvýkrát od apríla, keď sa inflácia držala v cieľovom pásme centrálnej banky 2-6 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,84 %, Hang Seng -0,53 %, Nikkei 225 -0,20 %.
Priemyselná produkcia v eurozóne klesla o 0,3% oproti predchádzajúcemu mesiacu a klesla o 0,1% viac ako očakával trh, ktorý počítal s 0,2% poklesom. Obchodný prebytok Talianska sa v júni 2021 klesol na 5,681 miliardy EUR zo 6,268 miliardy EUR, ktorý bol dosiahnutý minulý rok. Export sa medziročne zvýšil o 25,4 % na 44,969 miliardy eur Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,48 %, CAC 40 +0,36 %, DAX +0,70 %.
Počet Američanov, ktorí podali nové žiadosti o dávky v nezamestnanosti, klesol tretí krát za sebou na úroveň 375 tisíc, čím sa priblížil k pandemickému minimu 368 tisíc, ktoré bolo dosiahnuté na konci júna. Ceny výrobcov pre konečný dopyt v USA vzrástli o 1% , čo je viac ako trhové prognózy, ktoré počítali s rastom o 0,6%. Takmer tri štvrtiny nárastu ceny výrobcov sú dôsledkom 1,1% nárastu nákladov na služby, čo je najväčší nárast od decembra 2009. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,04 %, S&P 500 +0,27 %, NASDAQ +0,35 %.
Prečítané: 1343x
Koniec týždňa, 2. mája 2025, priniesol pozitívne pohyby na finančných trhoch po celom svete, pričom signály z Číny a silné výsledky technologických firiem podporili rast akciových indexov. Avšak, napriek týmto povzbudivým správam, niektoré slabšie prognózy z popredných spoločností vyvolávajú opatrnosť medzi investormi.
Štvrtok 1. mája 2025 globálne trhy vykazujú rôzne výkyvy, ktoré sú poháňané nielen kvartálnymi hláseniami technologických spoločností, ale aj ekonomickými faktormi. Zatiaľ čo v USA prekonali výsledky firiem ako Meta a Microsoft očakávania, v Ázii a Európe na akcie vplývajú politické napätie a rozhodnutia centrálnych bánk, ktoré ovplyvňujú optimizmus a investičnú náladu v týchto regiónoch.
Globálne trhy čelili zmiešaným výsledkom, keď americké index zaznamenali výrazný pokles v dôsledku obáv z ekonomického spomalenia. Pozitívnym signálom bola snaha prezidenta Trumpa zmierniť dopady obchodných ciel na automobily. Obchodovanie v Ázii bolo zmiešané, zatiaľ čo v Európe prišiel po raste pokles.
Dňa 29. apríla 2025 globálne trhy čelili zmiešanému vývoju, pričom faktory ako firemné výsledky a obchodné politiky naďalej zohrávali kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazovali pozitívne trendy, iné sa potýkali s ekonomickými výzvami, ktoré ovplyvňovali trhový sentiment a vytvárali neistotu medzi investormi.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.